Metalinės konstrukcijos: užtikrinkite tinkamą jų priežiūrą

Parašyta: 2019-01-18 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai |

PR

 

Šiuolaikiniuose namuose, biuruose, įmonėse, įvairiose gamybinėse patalpose nesunku pastebėti metalines konstrukcijas, kurios atlieka ne tik estetines, bet ir pragmatiškąsias funkcijas. Dažnai jos patiria nemažas apkrovas, todėl labai  svarbu tinkama priežiūra ir nuolatinė jų tvirtumo ir patikimumo patikra.

Metalinės konstrukcijos dėl įvairiausių veiksnių gana greitai dėvisi ir tampa nepatvarios ir netgi pavojingos. Tokių įrenginių tikrinimo ir defektų šalinimo specialistai išskiria du pagrindinius veiksnius, turinčius įtaką konstrukcijų senėjimui:

  1. Išoriniai  veiksniai. Krituliai, lietus, dažna orų kaita gali stipriai apgadinti metalines konstrukcijas, esančias lauke. Drėgna aplinka sudaro palankias sąlygas susidaryti korozijai, kuri stipriai ir greitai gadina metalą. Taip pat, esant netinkamai sutvarkytai lietaus surinkimo įrangai, ant konstrukcijų periodiškai patenka vanduo, tirpalai, įvairūs druskų ir rūgščių mišiniai. Prie išorinių veiksnių priskiriama ir įvairios bakterijos, radiacija, elektros iškrovos.
  2. Vidiniai veiksniai. Statinės ir dinaminės statinio naudojimo apkrovos, patalpų temperatūros pokyčiai, įvairūs biologiniai veiksniai (kenkėjai, darantys poveikį iš vidaus). Prie vidinių veiksnių galima priskirti ir agresyvią aplinką. Pvz: vibracija, smūgiai, nešildomos arba itin karštos patalpos.

Svarbu žinoti, jog metalinės konstrukcijos gali greit susidėvėti ir dėl tam tikrų gamybos bei montavimo defektų. Tokie defektai dažniausiai atsiranda konstrukcijų gamybos metu, jei nesilaikoma kokybės kontrolės reikalavimų. Jeigu  gamybos metu buvo naudojami deformuoti elementai, atliktas nekokybiškas konstrukcijų montavimas ar suvirinimas, tikėtina jog metalinės konstrukcijos tarnaus neilgai.

Net jeigu šių įrenginių gamyba ir montavimas buvo atliktas be priekaištų, jie neišvengiamai laikui bėgant nusidėvės dėl tokių fizinių veiksnių kaip: didelis žmonių srautas, transportas ir kt. Norėdami išvengti nelaimingų atsitikimų ar patiriamų nuostolių savo namuose ar įmonėje, turėtumėte kreiptis pagalbos į profesionalus, kurių pagrindinė veiklos specializacija – suvirintųjų sujungimų ir metalo vidaus bei išorės defektų nustatymas. Tokios įmonės dažnai neapsiriboja tik defektų ieškojimu. Tausodamos savo klientų laiką ir pinigus, jos atlieka ir aptiktų gedimų remontą.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *