METALINIUOSE SIETELIUOSE – PER DIDELI GELEŽIES KIEKIAI

Parašyta: 2017-05-02 | Kategorija: Naujienos, Sveikata |

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad iš rinkos surenkami nesaugūs čekiški metaliniai košimo ir kiniški arbatos sieteliai dėl jų į maistą išskiriamų per didelių geležies kiekių.

Vykdant valstybinę medžiagų ir gaminių, skirtų liestis su maistu, kontrolę, prekybos įmonėje buvo atrinkti nerūdijančio plieno gaminių pavyzdžiai ištirti laboratorijoje. Atlikus tyrimus, nustatyta, kad metaliniai sieteliai (14 cm skersmens, b. k. 859400506732) į maistą išsiskiria 11,2 mg/l, o arbatos sieteliai (b. k. 590758881119) – 0,74 mg/l geležies. Tai 37,3 ir 2,5 karto viršija didžiausius Lietuvos higienos normoje nustatytus leistinus šios medžiagos migracijos kiekius.

Į Lietuvą šiuos gaminius įvežė UAB „Gerduva“ (Vasario 16-osios g. 21 A, Gargždai). Sietelių biriems produktams tiekėjas – „U.T.C.“, Čekija, arbatos sietelių – „Hanipol FH“, Lenkija, gamintojas – „Jiamei Daily Necessity Ceramics“, Kinija.

Prekyba nesaugiais gaminiais sustabdyta, tiekėjams nurodyta juos surinkti iš rinkos – iš UAB „Gerduva“ firminių parduotuvių. Kituose prekybos tinkluose šios prekės nebuvo išplatintos.

Vartotojai, įsigiję nesaugių kiniškų sietelių, gali juos grąžinti prekybininkams ir atgauti sumokėtus pinigus.

Geležis – žmogui būtinas mikroelementas, kurio yra ir daugelyje maisto produktų, tačiau per dideli kiekiai neigiamai veikia žmogaus virškinimo sistemą.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

Šaltinis – http://vmvt.lt/naujienos/metaliniuose-sieteliuose-dideli-gelezies-kiekiai.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *