Ministro dėmesys kultūrai Trakų rajone

Parašyta: 2021-09-02 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Kultūros ministras Simonas Kairys su savo komandos nariais – viceministru Rimantu Mikaičiu ir patarėju Sigitu Šliažu lankėsi Lentvaryje ir Trakuose įsikūrusiose kultūros įstaigose ir objektuose.

Vizitas prasidėjo šiuolaikiškame kultūros židinyje – Lent­vario kultūros rūmuose bei bibliotekoje. Lentvario kultūros rūmuose ministras apžiūrėjo čia eksponuojamas parodas, nuotraukas, kaip šis objektas atrodė iki rekonstrukcijos. Ministrui ir jo komandai įspūdį paliko Lentvario biblioteka, kurioje tiek mažieji, tiek pagyvenę gyventojai randa sau įdomios veiklos ir aktyviausieji skaitmeninės kultūros vartotojai – paaugliai.

Kultūros ministras S. Kairys (aštuntas iš kairės) su savo komandos nariais, rajono savivaldybės vadovai, Lentvario kultūros darbuotojai

Po vizito Lentvaryje kitas objektas, kuriame lankėsi delegacija – Angelų kalva. Trakų istorinio nacionalinio parko teritorijoje visuomeniniais pagrindais įkurtas ir puoselėjamas objektas plečiasi, tačiau tuo pačiu susiduria su tvarkymo – priežiūros iššūkiais. Viena iš šio objekto iniciatorių ir įkūrėjų – rašytoja, kultūros veikėja, muzikė Lolita Navickienė, kuri ir supažindino ministro komandą su Angelų kalvos atsiradimu ir esama situacija. Savivaldybės vadovai nutarė surengti pasitarimą dėl tarpinstitucinio bendradarbiavimo ir tolimesnės šio objekto priežiūros.

Nuotraukoje (iš kairės): Trakų rajono savivaldybės mero patarėja Evelina Kislych-Šochienė, savivaldybės administracijos direktorius Andrius Šatevičius, kultūros ministras Simonas Kairys, savivaldybės mero pavaduotoja, laikinai pavaduojanti merą, Marija Puč, viena iš Angelų kalvos įkūrėjų Lolita Navickienė, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Agata Mankeliūnienė Angelų kalvoje

Trečiasis objektas, kuriuo su malonumu drauge su savivaldybės vadovais žingsniavo S. Kairys – Trakų senamiestis, istorinė Karaimų gatvė. Savivaldybės administracijos direktorius Andrius Šatevičius pristatė ministrui planus apriboti eismą šia gatve ir bendradarbiavimą su gyventojais, siekiant rasti bendrą, visiems tinkamą sprendimą.
Dar vienas objektas – miesto puošmena – Trakų meno mokykla. S. Kairys susitiko su mokyklos direktore Neringa Mišeikiene, išgirdo jos lūkesčius, planuojamą įrengti skulptūrų parką. Taip pat lankėsi Trakų istorijos muziejuje, kuriame buvo kalbama apie vykstantį Pusiasalio pilies atnaujinimą, paminklo Vytautui Didžiajam projekto tęstinumą, rajono kultūros įstaigų veiklos koordinavimą. Muziejaus direktorė Alvyga Zmejevskienė pasidžiaugė sklandžiu bendradarbiavimu su Kultūros ministerija, Savivaldybe.
Daug dėmesio ministras skyrė Trakų kultūros rūmų veiklai ir planuojamai pastato rekonstrukcijai. Apžiūrėjęs rūmus, bib­lioteką, jis domėjosi techniniais projektinių siūlymų sprendiniais ir neatmetė galimybės, kad būtų įmanoma ateityje tokią rekonstrukciją planuoti bei tikėtis Kultūros ministerijos pritarimo. Taip pat drauge su Trakų kultūros vadovais, menininkais aptarė profesionalaus miesto teatro įkūrimą. Kultūros srities darbuotojai su ministru S. Kairiu atvirai ir nuoširdžiai dalijosi savo mintimis, lūkesčiais, planais.
Ministrą lydėjo vizitą inicijavusi Seimo narė Edita Rudelienė, rajono savivaldybės vadovai, jų komandos nariai – mero pavaduotoja, laikinai einanti savivaldybės mero pareigas, Marija Puč, administracijos direktorius Andrius Šatevičius, administracijos direktoriaus pavaduotoja Agata Mankeliūnienė, mero patarėja Evelina Kislych-Šochienė.

Trakų rajono savivaldybės informacija
Sigitos Nemeikaitės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *