Moksleivių pasiekimai bei mokytojų indėlis ryškūs ir pandemijos metu

Parašyta: 2021-03-05 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Trakai |

Nors  2020-ieji buvo nelengvi, tačiau Grigiškių meno mokyklos moksleiviai vis vien skynė laurus respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Praėjusiais ir šiais metais fortepijono, akordeono, vokalo, trimito, fleitos ir muzikos istorijos specialybių mokiniai dalyvavo daugiau nei dviejose dešimtyse respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, kuriuose pelnė apdovanojimų. 

Trakiškis Vladimir Šoch su Grigiškių meno mokyklos pučiamųjų orkestru

Vykusiuose konkursuose (ir nuotoliniuose) dalyvavo mokytojų metodininkų, ekspertų mokiniai, (tarp kurių yra ir lentvariečių), pelnę apdovanojimus tarptautiniuose konkursuose Slovakijoje, Italijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Latvijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje ir Rusijoje.

Pasiekimus pelnė fortepijono specialybės mokytojo, trakiškio Ryto Lingės (Darija Mėjūtė, Emilija Liansbergytė), Jolantos Lasauskienės (Jefim Romančik, Elena Valytė), Eglės Sereičikienės (Kornelija Savickė, Arnas Radzevičius), Jovitos Urbonienės (Domantas Urbonas, Gabrielė Kelminskaitė, Smiltė Bukauskaitė), Ritos Kryžiavičienės (Aleksandra Kravčionok, Emilis Semėnas) ir Marijos Ivaškevičiūtės (Gabriela Klimaitytė, Roberta Obolevičiūtė, Urtė Kajotaitė) mokiniai.

Trakiškis Rytas Lingė su Emilija ir Darija

Laimėjimus respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose taip pat pelnė akordeonininko Romo Morkūno (Karolis Tomaševičius, Greta Jakubauskaitė, Aleksandras Politika, Vilija Vyšniauskaitė), fleitininkės Rūtos Plančiūnaitės-Zubrienės (Ūla Novickė), bei vokalo mokytojos Ramunės Šerepkaitės (Sniegė Šerkšnaitė, Gabrielė Asanavičiūtė, Paulina Siniauskaitė) mokiniai.

Vien per 2020-uosius jau 25-erius metus Grigiškių meno mokykloje dirbančio mokytojo eksperto V. Školnyj mokiniai – Jonas Školnas, Domantas Jakubovskis, Daniel Hugo Petkevič ir Donatas Murauskas – buvo įvertinti apdovanojimais daugiau nei 40 kartų. Moksleiviai dalyvavo tarptautiniuose konkursuose „Wind Star“ (Latvija), „La Maschera Veneziana“ (Italija), „London sky“ (Jungtinė Karalystė), „Kalėdinės žvaigždės“ – Weihnachtssterne – Deutschland, Berlin 2020“ (Vokietija), „Gold World & Gold Europe“ (Vokietija), „Ferenczy György Alapítvány (Lietuva), „Musica Brillante“ (Lietuva) ir kituose. Pedagogas ypač džiaugiasi talentingų mokinių dalyvavimu stiprių ir žymių menų mokyklų organizuojamuose konkursuose bei auklėtinių pasiektais rezultatais. Pats V. Školnyj ne tik yra tarptautinių konkursų žiuri narys, bet ir dueto „Linksmieji trimitai“ muzikantas. Tarptautinio konkurso „Kalėdinės žvaigždės“ – Weihnachtssterne – Deutschland, Berlin 2020“ (Vokietija) komisija dėkojo pedagogui už moksleivių kūrybingumo puoselėjimą ir ugdymą šiuo visuomenei nelengvu pandemijos periodu.

Svarbu paminėti ir tai, kad Grigiškių meno mokyklos pučiamųjų orkestras, kurio vienas iš įkūrėjų ir vadovų yra trakietis Vladimir Šoch, dar prieš karantiną dalyvavo XX-ojo Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato regioniniame ture. Čempionato finalas buvo nukeltas, o vėliau ir atšauktas dėl pandemijos bei griežtų ribojimų renginiams, todėl orkestrams prizinės vietos paskirstytos pagal regioninių turų įvertinimus. Grigiškių meno mokyklos pučiamųjų orkestras pelnė pirmąją vietą – aukščiausią įvertinimą C kategorijoje Koncertinių orkestrų grupėje, surinkęs daugiausiai komisijos vertinimo balus (82.75).

Sveikiname moksleivius ir jų mokytojus bei dėkojame pedagogams už svarų indėlį į mokinių meninį ugdymą ir tarptautinį pripažinimą.

„Trakų žemės“ inf.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *