Mokyklų tinklo pertvarka: savivaldybės vadovams svarbi bendruomenių nuomonė

Parašyta: 2022-02-17 | Kategorija: Gimnazija, Mokyklos, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Susitikimas Onuškio Donato Malinausko gimnazijoje

2021 metų Vyriausybės nutarimu, nuo šių metų savivaldybės privalės vykdyti bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarką.  Tinklo kūrimo taisyklės reglamentuoja, kad jei Savivaldybės taryba nėra patvirtinusi savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos bendrojo plano, jis turi būti patvirtintas iki 2022 m. balandžio 1 d.

Pagal Vyriausybės planą mažos mokyklos turėtų tapti didesnių padaliniais, nebelieka jokių jungtinių klasių vyresniems vaikams, drauge bus galima mokytis tik dviem pradinukų klasėms ir pan. Savivaldybės vadovai ne tik diskutuoja su ŠMS ministerijos atstovais, bet ir vyksta į mokyklas, kurios neatitinka naujų taisyklių pakeitimo ir siekia išgirsti bendruomenių nuomonę, siūlymus dėl optimaliausio galimo varianto siekiant išsaugant švietimo įstaigas, kurios neabejotinai taip pat yra svarbūs bendruomenių kultūros židiniai.

Savivaldybės vadovai jau susitiko su Senųjų Trakų Andžėjaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos, Onuškio Donato Malinausko gimnazijos ir Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos bendruomenėmis. Kovo 2 d. Trakų rajono Paluknio Medeinos ir Longino Komolovskio mokyklose organizuojamame susitikime planuoja dalyvauti ir ŠMS ministerijos atstovai.

Savivaldybės komanda teikia siūlymus dėl galimo ministerijų (ŠMSM ir SM) bendradarbiavimo dėl papildomų lėšų skyrimo kaimo kelių tvarkymui, siekiant teikti kokybišką vaikų pavėžėjimo paslaugą.

Trakų rajono savivaldybės inf.

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *