Nacionalinis miškasodis Trakuose

Parašyta: 2016-04-26 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Trakai, Užutrakis |
Bendra talkininkų nuotrauka

Bendra talkininkų nuotrauka

Saulėtą balandžio 16 –sios rytą visoje Lietuvoje  startavo  nacionalinis miškasodis.  Šios   Aplinkos  ministerijos  inicijuotos  visuotinės talkos metu visuose  42-jose  miškų urėdijose buvo sodinamas miškas. Preliminariais duomenimis  buvo pasodinta apie pusę milijono sodinukų arba kitaip tariant, po šio miškasodžio  Lietuvoje sužaliavo apie 100 hektarų  miškų. Be to, šios talkos metu buvo siekta  ir naujo Lietuvos rekordo – didžiausio talkoje apsodinto miškų ploto.  Ar rekordas pasiektas,  paaiškės kiek vėliau, kai „Factum“ agentūra išanalizuos turimą užfiksuotą medžiagą.

Trakų miškų urėdijos miškininkams  talkininkavo ne tik įvairių rajoninių organizacijų, įmonių, firmų atstovai , bet ir pavieniai asmenys, kurie bene labiausiai džiaugėsi tokios talkos idėja.  Juk miške padirbėti tenka nedaugeliui, nors darbas ir ne iš lengvųjų, bet teikiantis dvasinį pasitenkinimą.

Prieš pradedant darbą, Trakų miškų urėdas Vygantas Mierkis pasisveikino su atvykusiais talkininkais, trumpai papasakodamas  apie miškininkų darbą, valdomus miškų plotus, supažindino su miškų urėdijos veikla bei atsakė į atvykusių pagalbininkų klausimus.

Miško želdinimo inžinierius Juozas Ūsas  pravedė trumpą pamokėlę, kaip  tinkamai sodinti miško sodmenis. Po instruktažo talkininkai čiupo paruoštus įrankius, sodmenis ir nuskubėjo į sodinimui paruoštą biržę. Gerai paplušėję,  talkininkai pasodino 13 tūkstančių pušies sodmenų 2,6 ha plote.

Po smagaus darbo  talkininkai buvo pakviesti į Žvirgždės poilsiavietę, kur atsigaivino beržų sula ir žolelių arbata, pasistiprino ant laužo keptomis dešrelėmis bei maloniai pasišnekučiavo su bendraminčiais, gamtą ne tik mylinčiais, bet ir puoselėjančiais žmonėmis.

Trakų miškų urėdijos inf.

Auksės Komičienės nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *