Naisių vasaros teatro desantas Trakų rajone

Parašyta: 2017-03-10 | Kategorija: Aukštadvaris, Kultūra, Naujienos, Paluknys, Renginiai, Trakai |

Naisių vasaros teatro aktoriai įsiamžino su žiūrovais

Š. m. kovo 1–8 d. Trakų rajone lankėsi Naisių vasaros teatras, kurio mecenatas Ramūnas Karbauskis. Gastroles Trakų krašte organizavo Senųjų Trakų ūkininkas ir LVŽS Trakų r. skyriaus pirmininkas Vladyslav Kravčun. Naisių vasaros teatras – pirmasis nekomercinis teatras Lietuvoje, propaguojantis lietuvių kultūrą ir skleidžiantis tautiškumą per lietuvių autorių ir dramaturgų kūrinius, o spektaklius žiūrovai turi galimybę pamatyti nemokamai. Pagrindinis teatro siekis – suteikti galimybę kuo didesniai daliai Lietuvos gyventojų – nesvarbu, kur jie gyvena: ar mieste, ar kaime – patirti teatro teikiamą džiaugsmą.

Šiemet naisiečiai vėl sugrįžo į Trakų kraštą. Pernai pasirodymus surengę Rūdiškių gimnazijoje ir Trakų kultūros rūmuose, šiemet V. Kravčun pakviestas teatras savo pasirodymais žavėjo „senose“ ir „naujose“ rajono vietovėse. Kovo 1 d. Paluknio „Medeinos“ gimnazijos bendruomenei buvo parodytas spektaklis „Dainuosma mudu abudu“. Susirinkusiesiems vaidinimas neprailgo – žiūrovai žavėjosi aktorių atliekama gyva muzika, kartu šoko ir dainavo, taip pat žaidė žaidimus.
Kitą dieną Naisių aktoriai savo meistriškumą demonstravo legendinės sostinės – Trakų – publikai. Vidurdienį mažieji trakiečiai ir jų tėveliai stebėjo linksmą ir pamokančią istoriją „Melagių pilis“ (rež. Inga Norkutė-Žvinienė) apie berniuką Diną, kuris vieną dieną įsėdęs į keistuolio vežėjo karietą atsidūrė Melagių pilyje. Ten Dinas patiria, kaip nesaldu pačiam būti apgaudinėjam ir kaip sunku ištrūkti iš melo pinklių.
Vakare suaugusiųjų trakiečių ir miesto svečių laukė dviejų dalių spektaklis „Škac, mirtie, visados škac“ (rež. Regina Steponavičiūtė), sukurtas pagal to paties pavadinimo Sauliaus Šaltenio pjesę. Šis spektaklis kartais dar vadinamas lietuviškuoju „Romeo ir Džuljetos“ variantu, čia Andriaus Šato ir Liukos Kaminskaitės pirmajai meilei užgimti neleidžia sena šeimų nesantaika. Tiesa, jaunuoliai šiuo atveju nenusižudo, tačiau jų laukia dramatiškas išsiskyrimas.
Kovo 7 d. Aukštadvario žemės ūkio gimnazijoje moksleiviams, mokytojams ir visiems susirinkusiesiems buvo pristatyta su dainomis ir giesmėmis sceninė kompozicija „Krintant žvaigždei la-la-la“, sukurta pagal Juozo Tumo-Vaižganto, Kazio Binkio, Juozo Žlabio-Žengės kūrybą. Žiūrovams nebuvo kada nuobodžiauti – jaunatviška energija, puiki vaidyba, prieš akis skleidėsi ypač vyresniesiems žiūrovams savas ir artimas senasis Lietuvos kaimas, jo žmonės, šilti ir draugiški tarpusavio santykiai.
Kultūrinių renginių ciklą Trakų rajone vainikavo kovo 8-oji. Turbūt ne veltui buvo pasirinktas Tarptautinės moters dienos proga Trakų kultūros rūmuose susirinkusiai publikai parodytas spektaklis „Locna laimė. Žemaitė“. Aktoriai scenoje į visumą sujungė rašytojos, pirmosios lietuvės, pripažintos kaip kultūros veikėjos – rašytojos, Žemaitės biografiją ir kūrybą. Spektaklyje aktoriai pristatė vedybas, šeimą ir moters likimą šeimoje, atskleidė esminius to meto tikrovės reiškinius.

Aukštadvario žemės ūkio mokykloje į spektaklį susirinko ne tik mokiniai ir jų mokytojai, bet ir Aukštadvario bendruomenės nariai

Šiuos spektaklius pamatė daugiau nei tūkstantis rajono gyventojų. Pasirodymais žavėjosi skirtingo amžiaus, pomėgių ir socialinės padėties žiūrovai. Džiugu, kad jauni teatro aktoriai – Paulius Budrys, Gintarė Daniusevičiūtė-Vaitkevičienė, Orinta Jazdauskaitė-Juozapaitė, Arūnas Jokubauskas, Birutė Kaktytė-Varkalienė, Vaida Kavaliauskaitė, Jūratė Levickaitė, Karolis Liaučius, Tomas Montvila, Remigijus Pelenis, Monika Vaičiūtė, Valdas Vaitiškis, Gerda Vilimaitė – prikelia naujam gyvenimui lietuvių literatūros klasikų kūrinius, juos šiuolaikiškai interpretuodami. Tikimės, kad suaugusieji iš naujo atrado lietuvių autorių kūrybą, o moksleiviams tai bus proga plačiau domėtis lietuvių literatūra, taip puoselėjant tautinį identitetą.

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ
Vladyslav Kravčun nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *