Namo pridavimas: procesai, kuriuos būtina žinoti

Parašyta: 2019-11-25 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai |

PR

 

Namo pridavimas – tai paskutinis statybos proceso etapas, tačiau kelia dvejopus jausmus: ir džiaugsmą, pagaliau priėjus prie statybų pabaigos, ir nuovargį bei norą kuo greičiau viską užbaigti ir gauti namo nuosavybės teisę.

Pasak Klaipėdos statybos kompanijos vadovo Ričardo Petrikausko, šis paskutinis statybų etapas užtrunka gana nemažai laiko, nes jį sudaro tam tikri procesai, kuriuos būtina įgyvendinti. Apie namo pridavimo etapus jis sutiko papasakoti šiek tiek plačiau, kad skaitantiems būtų lengviau apsispręsti, ar verta šias procedūras pradėti patiems, ar geriau iškart kreiptis į profesionalus.

Pirmiausia, reikia kreiptis į Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekciją prie Aplinkos ministerijos (VTPSI), informaciniuose statybų vartuose (infostatyba.lt) užpildyti reikiamų dokumentų formas ir pateikti reikalingų statybos dokumentų sąrašą, kurį numato Statybos techninis reglamentas (laisvai prieinamas internete). Tačiau vis dėlto, kaip pažymi R. Petrikauskas, skirtingiems pastatams reikia pateikti skirtingus dokumentus ir tai būtina žinoti kiekvienam, kai yra vykdomas namo pridavimas.

Antras žingsnis – laukiama, kol VTPSI išduos statybos užbaigimo aktą. Tai gali užtrukti, nes iki minėto akto išdavimo, infostatyba.lt sistemoje pateikti statybos dokumentai tikrinami specialios komisijos, kurią sudaro skirtingų sričių specialistai. Paprastai tai būna Visuomenės sveikatos centro, Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Valstybinės energetikos inspekcijos, savivaldybės atstovai, rangovai, techninės priežiūros vykdytojai, VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros nariai ir, be abejo, namo valdytojas.

Reiktų paminėti, kad kai vyksta namo pridavimas, tikrinama, ar namas atitinka keliamus reikalavimus. Čia kyla dar daugiau trukdžių, nei tvarkant namo pridavimo dokumentus. „Kai komisija pradeda namo vertinimo darbus, pasitaiko, jog būna aptinkama, kad esminiai statybos darbai (namo apšiltinimas, šildymo sistemos įrengimas ir kt.) yra iki galo nebaigti, būtiniausi tyrimai atlikti netinkamai (pavyzdžiui, nepadaryti vandens tyrimai, negautos elektros pažymos ir kt.), numatyti išardymo darbai neįvykdyti, pasitaiko ir labai didelių statybos defektų, broko. Jei taip įvyksta,  jei  komisijos nariai nurodo pastabų, tuomet namo pridavimas sustabdomas arba nutraukiamas. Pastarieji veiksmai irgi turi skirtingas pasekmes, nes jei procedūra buvo sustabdyta, ji atnaujinama, o jei buvo nutraukta – viskas turi būti atliekama iš naujo.“, – sakė daugiametę patirtį pastatų pridavimo srityje sukaupęs R. Petrikauskas.

Galiausiai, jei visi formalumai atlikti ir namo pridavimas įvykdytas sklandžiai, tuomet įteikiamas statybų darbų užbaigimo aktas ir namo (turto) valdytojas įgauna nuosavybės teisę.

Paklausus, ar įmanoma namo pridavimo procesą atlikti greičiau, R. Petrikauskas nedvejodamas užtikrino, kad nors reglamentuotų įstatymų vykdymas bet kuriuo atveju užtrunka, tačiau namo pridavimas gali būti atliekamas ir gana greitai, kai tai atlieka šį darbą išmanantys specialistai. „Matydamas vis didėjantį poreikį, ypač, kai ne vieną kartą pastebėjau, jog žmonės dažnai pirmiausia pabando patys sutvarkyti visus namo pridavimo formalumus, o nepavykus to padaryti, kreipiasi į specialistus, supratau, kad būtina suburti kvalifikuotų specialistų komandą, teikiančią aukščiausios kokybės standartus atitinkančias paslaugas.“, – sakė R. Petrikauskas.

Klaipėdos statybos kompanija yra subūrusi kvalifikuotus ir profesionalius specialistus, kurie visuomet dirba tikslingai, struktūruotai, o svarbiausia – greitai ir kokybiškai. „Suprantame, kad namo pridavimas – jau paskutinis žingsnis, kurį skubama atlikti kuo greičiau. Mūsų teikiama namo pridavimo paslauga apima visą kompleksą reikalingų veiksmų: nuo organizacinių (pavyzdžiui, reikiamų komisijų namo apžiūrai sukūrimo) iki vykdomųjų (pavyzdžiui, būtinų darbų atlikimo ir dokumentų parengimo) ir pan. Taip pat mūsų turima kvalifikacija leidžia mums suteikti pastato energinio naudingumo sertifikatą, profesionaliai atlikti energinės klasės (A, A+ ir A++) namų sandarumo testus.“, – džiaugėsi Klaipėdos statybos kompanijos vadovas.

Prireikus konsultacijos ar norint užsakyti namo pridavimo paslaugą, kviečiama kreiptis tel. 8 686 53020 arba el. paštu info@ksk.lt.

 

https://www.kskompanija.lt/namo-pridavimas/

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *