Naujasis Trakų turgus – įkurtuvių išvakarėse

Parašyta: 2013-12-06 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |
konferencija savivaldybeje

Rajono vadovai supažindino su baigiamais įgyvendinti investiciniais projektais, aptarė aktualias gyventojams problemas

Rajono savivaldybėje surengta spaudos konferencija, kurioje pristatyti baigiami įgyvendinti investiciniai projektai, aptartos aktualios gyventojams problemos, jų sprendimo būdai, diskutuota su žiniasklaidos atstovais.

Konferencijoje dalyvavo rajono meras Vytautas Zalieckas, vicemeras Voitechas Vinskevičius, administracijos direktorė Asta Kandratavičienė.

Meras V. Zalieckas pasidžiaugė, kad netrukus finišuos Trakų naujojo turgaus statybos – rangovai savo darbus jau baigė ir šiuo metu tobulina atskiras šio objekto detales. Tuo pačiu metu savivaldybės specialistai rūpinasi visišku statybos užbaigimu – rengiama kadastro byla, kiti dokumentai, kurie bus pateikti Valstybinei statybų komisijai. Tikimasi, kad naująją turgavietę komisija priims naudoti jau netrukus. Po to į turgavietę jau galės sugrįžti prekeiviai.

„Turgus, įsikūręs miesto pradžioje, patraukia visų akis. Tiek vykstančių į Trakus, tiek važiuojančių Aukštadvario kryptimi. Dar neseniai sovietmetį menanti turgavietė darė gėdą, o dabar gerus pokyčius ne tik daugelis pastebi, bet ir pasidžiaugia“, – sakė meras.

Apie Lentvario trijų pagrindinių gatvių rekonstrukcijos projektą kalbėjo savivaldybės administracijos direktorė A. Kandratavičienė, pastebėjusi, kad darbų tempai galėtų būti geresni ir spartesni. Direktorė informavo, kad Bažnyčios ir Lauko gatvių statybos darbai bus baigti šiemet, o vėliau įsibėgės Geležinkelio gatvėje.

Konferencijoje kalbėta apie visiems gyventojams labai svarbias šildymo kainas. Ar bus tesėti šilumos teikėjo „Prienų energijos“ duoti pažadai nuo lapkričio 1 dienos kainas už šildymą mažinti, bus matyti, gavus sąskaitas. Mero nuomone, jos turi būti ne tik pastebimai mažesnės, bet gali ateityje ir dar trauktis. Šios ir daugelis kitų problemų bus aptartos gruodžio 18 dieną Trakų kultūros rūmuose vyksiančiame gyventojų susirinkime.

Geros naujienos – ir pasirengusiems renovuoti daugiabučius namus. Meras patvirtino, kad jau yra gautas apie 2 mln. litų kreditas renovavimo darbams atlikti. Rajone ketinama atnaujinti net 42 daugiabučius, kai tuo tarpu Klaipėdoje – tik 7.

Tikimasi, kad kitais metais iš mirties taško pajudės ir socialinio būsto Trakuose, Lauko gatvėje, įrengimo darbai. Rūpinantis garbaus amžiaus žmonių gerove, rajone bus dar daugiau skiriama dėmesio socialinei globai. Bus atgaivintas Šv.Domininko pensionatas Aukštadvaryje, išplės paslaugas Čižiūnų socialinių paslaugų centras.

Konferencijoje buvo aptarti ir būsimi savivaldybės projektai, veiklos planai. Pavyzdžiui, šią vasarą įrengus paplūdimį prie Akmenos ežero ir įrengus prieplaukas bei tiltus Galvės, Totoriškių, Bernardinų ežeruose, ketinama šia kryptimi žengti toliau – įgyvendinti vadinamojo ekologinio vandens transporto kelius.

Sigita NEMEIKAITĖ,

Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

Autorės nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *