Nauji projektai pagerins Onuškio gyvenamą aplinką

Parašyta: 2017-03-02 | Kategorija: Naujienos, Onuškis, Savivaldybė, Trakai |

Onuškio Donato Malinausko gimnazijoje(iš kairės):rajono savivaldybės merės patarėjas T. Romaška, gimnazijos direktorė R. Blikertienė, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja K. Narkevič, dailės mokytojas V. Kasparavičius, rajono savivaldybės merė E. Rudelienė, savivaldybės administracijos direktorius K. Kvedaravičius, merės pavaduotoja M. Puč, Onuškio seniūnė Z. Aniulienė

Onuškio miestelis iš seno garsėja savo bažnyčia, vadinama mažąja Vilniaus katedra, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Donato Malinausko amžinojo poilsio vieta, iš čia kilusio garsaus skulptoriaus Juozo Lebednyko darbais, urbanistikos paminklu – Kipro Petrausko aikšte.

Ir ne tik tuo miestelis žinomas. Onuškis, visų pirma, yra seniūnijos centras, be to, turi gražias patriotines tradicijas puoselėjančią Donato Malinausko gimnaziją, aktyvią bendruomenę.

Seniūnijoje šiuo metu gyvena per 1800 gyventojų, gimnazijoje mokosi 155 mokiniai.

Tad neatsitiktinai rajono vadovai, apsilankę šioje seniūnijoje, pirmąjį susitikimą ir surengė šviesioje, erdvioje gimnazijoje. Juk būtent ugdymo įstaigoje yra daugiausia gyvybės, aktyvumo, ateities planų. Tai lakmuso popierėlis, kuris parodo, kokią perspektyvą regi ir žada jaunoji karta.

Šioje išvykoje, kurios metu buvo domimasi, kokiais darbais ir rūpesčiais gyvena krašto žmonės, dalyvavo rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, merės patarėjas Tomas Romaška, merės pavaduotoja Marija Puč, savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius, direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič. Prie svečių prisijungė ir seniūnijos vadovė – Onuškio senūnė Zita Aniulienė.

Mokytojų kambaryje susirinkus pedagogams, merė R. Rudelienė, prisiminusi prieš metus čia pat vykusį susitikimą, pajuokavo, jog lyg ir nebuvo išsiskyrę. Gimnaziją pristačiusi direktorė Rima Blikertienė džiaugėsi, kad ne tik mokiniai, bet mokytojai turi uniformas, naują autobusą, čia dirba puikus mokytojų kolektyvas ir visi labai myli savo gimnaziją. Mokyklos pastatas buvo renovuotas daugiau nei prieš dešimtmetį, bet kasmet paremontuojamas ir prižiūrimas. Pasak R. Blikertienės, kokia mokykla, jeigu ji prieš naujus mokslo metus nekvepia dažais.

Gerai įrengtus gimnazijos kabinetus apžiūrėję svečiai tuo ir įsitikino, kaip ir būtinybe atnaujinti sporto salę, IT įrangą. O svarstant ateities planus, buvo kalbėta apie stadiono įrengimą.

Pakeliui į Dusmenis rajono vadovai užsuko į jaukų ir šiltą Onuškio vaikų darželį, kuriame įsitikino, kad tvarkos, rūpesčio ir meilės mažiesiems čia nestinga.

Susitikime su Onuškio gyventojais buvo aptartos rūpimos problemos, kalbėta apie naujus projektus

Dusmenų daugiafunkciame centre laukė susitikimas su gyventojais. Dusmenų kultūros renginių organizatorė Rima Korsakienė pristatė kaimo kultūrinę veiklą, išskyrusi dramos kolektyvo pasirodymus, tradicines Onines, kitus renginius, kurie pripildo turinio Dusmenų gyvenimą. Prieš kelis metus rekonstruotas senas pastatas yra tapęs stipria traukos vieta, nes po centro stogu – ne tik kultūros padalinys, bet ir biblioteka, medicinos punktas.

Vakarop Onuškio seniūnijoje susirinkę žmonės susitikime su rajono vadovais ir seniūne svarstė, ko reikėtų ateityje. Per praėjusius metus buvo paremontuoti keliai bei gatvės, kai kuriose įrengtas apšvietimas, tačiau ši problema lieka aktuali ir toliau. Gyventojai skundėsi, kad yra brangus nuotekų išvežimas, reikėtų stiprinti socialinio darbo paslaugas, nes pagalbos reikalingų žmonių – invalidų, garbaus amžiaus – vis daugiau. Buvo iškelta idėja burti dar vieną bendruomenę ir buvusioje Vaickūniškių mokykloje kurta jos centrą bei sugrįžti prie senos problemos – sutvarkyti prieigas prie Onuškio ežero.

Susirinkusieji buvo informuoti apie artimiausius numatytus įgyvendinti projektus. Vienas iš jų – tai K. Petrausko aikštės modernizavimas, kuriam numatyta skirti apie 248 tūkst. eurų. Jį įgyvendinus, pagerės susisiekimas, vietovės patrauklumas ir gyvenimo kokybė. Projektą numatytą pradėti įgyvendinti 2018 metų pradžio, baigti – 2020 metų pabaigoje.

Įgyvendinant kitą – Onuškio viešosios infrastruktūros gerinimo propjektą, bus klojama asfalto danga ir įrengiamas apšvietimas Šlaito gatvėje, taip pat įrengiama dviračių tako atkarpa nuo Užutrakio iki Raudonės II kaimų. Šiam projektui numatyta beveik 135 tūkst. eurų investicijų, jis numatytas pradėti 2018 metų pradžioje, baigtas – 2019 metų pabaigoje.

Trakų rajono savivaldybės informacija

S. Nemeikaitės nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *