Naujieji Trakuose: maudynės Galvės ežere ir pasaulio kazokų Senelio Šalčio dovanos

Parašyta: 2014-01-03 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |
gruzinu kaledu senelis  4

Akimirkos iš gruzinų Kalėdų Senelio viešnagės Kalėdų Senelių sostinėje

Naujiesiems metams peržengus slenkstį, verta prisiminti seną linksmą posakį: „Mes įsėsim į ratus ir važiuosim į Trakus“. Jau sausio 1 dieną čia laukė neslopstančios Kalėdų Senelių sostinės linksmybės, kurios džiugins ir ateinantį savaitgalį.

„Kalėdos baigėsi, bet šventiniai renginiai tęsiasi ir iki Trijų Karalių, ir po jų – svečių laukiame iki pat sausio 12 dienos. Pirmąją naujųjų metų dieną Kalėdų Senelių sostinėje tikrai buvo ką veikti. Tai buvo puiki proga su visa šeima Trakuose įkvėpti tyro oro, pasigrožėti pilimi, gamta ir drauge iš širdies pasilinksminti. Vaikų džiaugsmui laukė net du Seneliai – Senelis Kalėda ir Senelis Šaltis“, – sakė Kalėdų Senelių sostinės iniciatorius Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas.

1501128_419024901561222_732690951_o

Pirmąją naujųjų metų dieną sveikuoliai paniro į ledinį Galvės vandenį

Pirmąją naujųjų metų dieną Senelis Kalėda iškilmingai perdavė savo lazdą – galios simbolį Seneliui Šalčiui. Be to Linksmybių palapinėje Karaimų saloje netrūko Trakų nykštuko šėlionių su vaikais: žaidimų, ratelių, dainų, kvietė rankdarbių dirbtuvėlės ir nuolat čia veikianti naujametė mugė. Linksmybes vainikavo naujametė diskoteka ir mažiems, ir dideliems. Atskirai pagalvota ir apie suaugusiuosius. Prie Trakų pilies Galvės ežere 12 val. vyko tradicinės sveikuolių maudynės, į kurias buvo kviečiami visi, kurie norėjo greitai ir efektyviai atsikratyti švenčių keliamo nuovargio.

Artėjantį savaitgalį Trakus – Kalėdų senelių sostinę, tikėtina, vienintelę tokią sostinę visame pasaulyje, – aplankys išskirtinis svečias. Specialiai į Trakus iš Sant Peterburgo atkeliauja pasaulio kazokų Senelis Šaltis. Jis jau paruošė 400 asmeninių atvirukų lietuvių kalba ir sausio 4 dieną ketina juos išdalyti vaikams. Linksmybių palapinėje koncertuos užburiantis balalaikininkių orkestras „Treščiotki“, bus vaišinamasi rusiškais ir lietuviškais skanėstais, kvapnia arbata.

Trakai_Kaledu_Seneliu_sostine_2013_12

Sausio 1-ąją Senelis Kalėda simboliškai perdavė savo lazdą Seneliui Šalčiui, kad ji padėtų grąžinti tikrą žiemą su sniegu ir ledu

„Trakai – ne bet kokia, bet tarptautinė Kalėdų Senelių sostinė. Šiemet jau viešėjo Kalėdų Seneliai iš Lenkijos ir Gruzijos. Praėjusį savaitgalį gruzinų Kalėdų Senelis į Trakus atkako iš Gorio miesto. Paprastai gruzinų Kalėdų Senelis pas mažuosius nusileidžia nuo kalnų, per petį persimetęs du didelius krepšius su dovanomis. Mūsų svečiui buvo per ilga kelionė iš Gorio į Trakus važiuoti rogėmis, o ir sniego nėra, tai jis atskrido lėktuvu. Malonu, kad mus aplankė ir Gruzijos Respublikos ambasados Lietuvoje nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Khatuna Salukvadzė su savo maža dukrele, – pasakojo šio linksmo renginio mažiems ir dideliems organizatorius K. Vilkauskas.

Beje, Kalėdų Senelių sostinės renginių maratoną sausio 12 dieną užbaigs Baltarusijos Kalėdų Senelis.

Su visa renginių programa galima išsamiai susipažinti svetainėse www.kaledostrakuose.lt, www.trakai-visit.lt

Sigita NEMEIKAITĖ,
Trakų rajono savivaldybės  viešųjų ryšių specialistė

Autorės nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *