Naujos mokymo priemonės pristatomos pedagogams

Parašyta: 2016-09-20 | Kategorija: Lentvaris, Mokyklos, Naujienos, Trakai |
Lentvario pradinėje mokykloje mokosi miesto pradinių klasių mokytojai

Lentvario pradinėje mokykloje mokosi miesto pradinių klasių mokytojai

Trakų švietimo centrui, bendradarbiaujant su partneriais – Lietuvos edukologijos universitetu ir Lietuvos vaikų fondu, įgyvendinamas projektas ,,Švietimo darbuotojų kvalifikacijos kėlimas per mokymąsi visą gyvenimą, motyvacijos didinimą, interaktyviai kuriant ir diegiant ugdymo programas“ Nr. EEE-LT-ŠMM-01-K-02-014, kurio tikslas – kelti švietimo teikėjų pedagoginiam ir vadybiniam personalui kompetencijas, diegiant naujas darbo programas bei įgalinti juos mokytis visą gyvenimą ir veiksmingiau dirbti su švietimo darbuotojais ikimokyklinėse, bendrojo lavinimo ir neformalaus švietimo įstaigose, taikant projekto metu du novatoriškus metodus: tarpinstitucinį bendradarbiavimą ir interaktyvų darbą. Projekto dėka išverstos į lietuvių kalbą ir išleistos mokymo priemonės, Aflatot – ikimokykliniam ugdymui ir keturios  Aflatoun serijos knygos, skirtos ekonominiam ir finansiniam raštingumui ugdyti nuo 7 iki 14 m. ir neformaliam vyresnių moksleivių ugdymui.

Mokymo priemonės skirtos socialinio ir finansinio raštingumo įgūdžiam ugdyti: taupymo, kaupimo, pajamų išlaidų planavimo, pajamų įvairinimo ir didinimo. Lietuvoje šiuo metu profesionalių programų, skirtų įvairaus amžiaus vaikų ir moksleivių finansinio raštingumo ugdymui, trūksta. Vaikų globos namuose apskritai nebuvo įgyvendintas nei vienas tokio tipo projektas.

 Aflatoun programą sukūrė Indijos mokslininkai ir praktikai tam, kad turtingų ir neturtingų šeimų vaikai mokydamiesi kartu sužinotų apie vienas kito gyvenimą. Patirtis parodė, kad vaiko teisių galima mokytis kovojant su išankstiniais nusistatymais ir diskriminacija. 2005 m. programa įsikūrė Amsterdame tam, kad geroji praktika išplistų visame pasaulyje. 2008 m. socialinio ir finansinio švietimo kampanijos pradžią paskelbė Nyderlandų Princesė Maxima. Kampanijos tikslai buvo per 3 metus pasiekti vieną milijoną vaikų, ir jie 75-iose šalyse buvo pasiekti ir viršyti.  Aflatoun partneriai yra išvertę mokymo programas į daugiau nei 30 kalbų ir pritaikę daugiau nei 60-yje šalių. Projekto dėka vadovėliai yra išversti ir į lietuvių kalbą.

  Aflatoun mokymo programos apima tiek socialines, tiek finansines temas. Vaikai mokosi apie save, vaiko teises, taupymo pagrindų, pagrindinių finansinių sąvokų ir verslumo. Pagrindinis  Aflatoun programos tikslas yra mokymas, kurio centre yra vaikas, kuriam suteikiama erdvė išreikšti save, veikti savarankiškai ir spręsti praktines problemas kartu. Visose situacijose yra taikomas metodas: pažinti, mąstyti, analizuoti ir imtis veiksmų. Mokomasi dainuojant, vaidinant ir šokant, žaidžiant, kuriant taupymo klubus, vykdant socialinius projektus, praktines verslumo iniciatyvas.

 Aflatoun programa yra grindžiama įsitikinimu, kad vaikai visame pasaulyje turi turėti supratimą apie savo teises ir pareigas. Be to, jie taip pat turėtų žinoti finansines priemones, reikalingas įgyvendinti savo teisėms. Programa apima du pagrindinius mokymosi polius: socialinių įgūdžių ir paraleliai finansinį bei verslumą ugdantį švietimą.

  Aflatoun partneriai yra išvertę mokymo programas į daugiau nei 30 kalbų ir pritaikę net 105 šalyse. Projekto dėka vadovėliai yra išversti į lietuvių kalbą, tai įgalins partnerius plačiau paskleisti  Aflatoun programą Lietuvoje.

Mokymai vyksta Vilniaus dienos ir suaugusiųjų mokymo centrų darbuotojams

Mokymai vyksta Vilniaus dienos ir suaugusiųjų mokymo centrų darbuotojams

Trakų švietimo centras, Lietuvos edukologijos universitetas ir Lietuvos vaikų fondas šiuo metu rengia seminarus, kuriuose vadovai bei pedagogai supažindinami su naujai parengtais vadovais ir ikimokyklinio ugdymo programa Aflatot bei programa  Aflatoun, skirta 7–14 m. vaikams ir vyresniems. Seminarus veda lektorė,  Aflatoun akredituota trenerė Loreta Trakinskienė.

Rugsėjo 30 dieną  Aflatoun pakvies į konferenciją, kur bus pristatytos mokymo priemonės, aptartos jų panaudojimo galimybės.

Nijolė LISEVIČIENĖ,

VšĮ Trakų švietimo centro direktorė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite