Naujųjų metų sutikimas kitaip – Taize Prahoje

Parašyta: 2015-01-15 | Kategorija: Bažnyčia, Kelionės, Naujienos, Trakai |

„Sakoma: kaip sutiksi naujus metus, tokie ir metai bus“. Noriu trumpai papasakoti savo kelionę į naujuosius metus. Šiais metais vykau į Čekijos sostinę – Prahą. Sakytumėte ir ko ten į tą Prahą? Tada noriu pažymėti, kad dar ankstesnius kelerius metus naujuosius sutikau Poznanėje (Lenkija), Roterdame (Olandija), Berlyne (Vokietija), Strasburge (Prancūcija), o naujais 2015 metais galbūt vyksiu į Valenciją (Ispanija). Šiuos naujus metus sutikau tarp 33 000 jaunų žmonių, atvykusių iš viso pasaulio į Prahos Taize susitikimą. Su manimi vyko trakiečiai p. Siuzana ir Ričardas Kancleriai, mes vykome su Vilniaus Šv. Jonų Taize bendruomene (važiavo du autobusai). Turiu pastebėti, kad Trakai dar neturi Taize tikinčiųjų bendruomenės. Gerb. Siuzana ir Ričardas Kancleriai į tokį jaunimo susitikimą vyko jau 26 kartą. Būtent jie buvo pirmieji žmonės Lietuvoje atradę mažą Prancuzijos kaimelio Taize tikinčiųjų bendruomenę ir supratę jos dvasią. Reikėtų truputi priešistorės  – kas tas Taize. Taize bendruomenę įkūrė Brolis Roger ir tai buvo po Antrojo pasaulinio karo. Pagrindinį šios bendruomenės tikslą apibūdinčiau paprastai, tai tikėjimas, kuris yra paremtas Biblija ir malda bei giesme. Į Taize kaimelį Prancūzijoje pabūti dvasinėje aplinkoje, apmąstyti savo gyvenimą galime nuvykti beveik ištisus metus. Plačiau apie Taize: http://www.taize.fr/lt.

Čekijos tikinčiųjų skaičius yra itin mažas: tik apie 15 proc. prisiskiria kuriai nors tikinčiųjų bendruomenei (paskutinio surašymo duomenys). Galbūt todėl susitikimas vyko Prahoje (antrą kartą šiame mieste, o pirmąjį – 1990 metais), siekiant suburti jaunimą bendriems tikslams ir maldai.

Šių metų Prahos susitikimas vyko įprastu ritmu: rytinės pamaldos, susitikimas grupėse (grupelių pokalbiai), bendruomenės pamaldos, teminiai susitikimai, benduomenės pamaldos. Man labiausiai, be pamaldėlių, žavėjo tie susitikimai grupėse. Į mano grupę pakliuvo baltarusių ir ukrainiečių jaunimas. Per šias diskusijas ir kitus susitikimus sužinojau, kuo gyvena įvairus jaunimas, kokie jų siekiai, tikslai, svajonės. Pats pasakiau, kad ieškau ramybės, ir tuo visus nustebinau. Manęs klausia, kaip tu gali rasti ramybę, kai aplink tiek daug triukšmo? Tada pajuokavau, kad įsidedu ausų kamsčius ir nieko negirdžiu.

Dienos metu teminiuose susitikimuose teko dalyvauti vargonų muzikos koncerte, kurio buvo labai malonu klausytis. Taip pat aplankėme nemažai bažnyčių, turistų lankytinų vietų, senamiestį, Karolio tiltą ir kitas įdomias vietas.

Taize dvasia sutinkami Naujieji metai skiriasi nuo tų, kuriuos kartais sutikdavau Lietuvoje. Pirmiausia vakare vyko pamaldos už taiką pasaulyje, vėliau vyko Tautų šventė, kurioje kiekviena šalis prisistatė per kultūrą (dainos, šokiai, įvairūs žaidimai). Kas man dar buvo labai netikėta, bet kartu labai patiko, kad per naujuosius metus nevartojome jokio alkoholio ir tai buvo griežtai apibrėžta nuostata. Tai geras pavyzdys ne tik jaunimui, bet ir vyresniems.

Šiemet Prahoje neužteko šeimų, kad būtų galima priimti piligrimus savo namuose, tai kai kuriems teko miegoti mokyklose. Palyginimui, per Taize susitikimą Vilniuje 2009 metais buvo daugiau šeimų norinčių priimti namuose negu iš viso buvo atvyksių piligrimų (Vilniuje iš viso buvo apie 7000 dalyvių).

Prieš kitus naujus metus ir vėl mano tėtė klaus, tai ką, vėl į Taize vyksi. Atsakyti negaliu, bet  apie tai galvosiu visus metus. Kitais metais susitikimas vyks Ispanijoje, bet mieste, kur tokio susitikimo dar nėra buvę – Valencijoje. Visiems linkiu tikėjimo ir pasitikėjimo metų.

Atvykimas i parapijas

Atvykimas į parapijas

Prahos senamiestis, sventine muge

Prahos senamiestis, šventinė mugė

Pietus

Pietūs

 

Trakų piligrimas Antanas ULČINAS

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *