Ne negalia apibūdina tave, o tai, kaip tu susidoroji su negalios pateikiamais iššūkiais

Parašyta: 2021-06-15 | Kategorija: Naujienos, Sportas, Trakai |

„Ne negalia apibūdina tave, o tai, kaip tu susidoroji su negalios pateikiamais iššūkiais.

Mes privalome daryti tai, ką galime, o ne tai, ko negalime.“

Jimas Abbottas

„IKI ėjimo varžybose“ dalyvavo (iš kairės) Arūnas Rumskas, Aleksandr Rumiancev, Rima Pulauskaitė

VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centras nuo 2020 m. sausio 2d. vykdo projektą „Neįgaliųjų sporto plėtros skatinimas ir meistriškumo didinimas“, kuris yra finansuojamas Švietimo mokslo ir sporto ministerijos lėšomis.

Šiais metais projekto dalyviai jau spėjo sudalyvavo 3 varžybose.

Projekte viena iš sporto šakų yra dviračių sportas. Projekto dalyviai turėjo puikią galimybę pasiruošti ir dalyvauti š. m. gegužės 1 d. vykusiame dviračių žygyje Trakų apylinkėmis ir įveikti 30 km. Jo metu jie pamatė dar nematytas Trakų r. vietoves, įveikė visas kliūtis, įgavo pasitikėjimo savo jėgomis dviračių sporte ir sėkmingai pasiekė finišą.

Gegužės 23 d. Vilniuje vyko „IKI ėjimo varžybos“ ir čia projekto dalyviai įrodė, kad gali dalyvauti kartu su visais. Įveikė ne tik 15 tūkstančių žingsnių atkarpą, bet ir „juodąją zoną“, kur jų laukė statūs kalnai, nuo lietaus šlapia ir slidi žemė. Pasiekę finišą dalyviai ne tik buvo apdovanoti medaliais, bet ir džiaugėsi supančiomis geromis emocijomis.

Dalyviai varžėsi žaisdami šaškėmis

Gegužės 24 d. VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centre vyko atsisveikinimo su pavasariu turnyras „Žiogas“, kurį organizavo „Neįgaliųjų sporto plėtros skatinimo ir meistriškumo didinimo“ projekto taikomosios fizinės veiklos specialistė Joana Kmieliauskienė. Turnyre dalyvavo projekto dalyviai, svečiai iš Trakų r. neįgaliųjų draugijos, Tiltų bendruomenės nariai ir kiti VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centro lankytojai. Turnyre jų laukė šios rungtys: šaškės, svorio laikymas, smiginis ir žiedų mėtymas. Iš viso dalyvavo 29 asmenys. Visi labai džiaugėsi ne tik prizinėmis vietomis, bet ir gera kompanija. Dalyvaudami varžybose žmonės su negalia dar kartą parodė, kad sportas ir įvairios varžybos ugdo jų pasitikėjimą savimi, skatina integruotis į visuomenę, būti aktyviems ir suteikia daug džiaugsmo.

 

Joana KMIELIAUSKIENĖ,

VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centro

Taikomosios fizinės veiklos specialistė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *