Neformalusis ugdymas Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje

Parašyta: 2017-03-30 | Kategorija: Mokyklos, Naujienos, Trakai |

Neformalusis vaikų švietimas yra sudedamoji Lietuvos švietimo sistemos dalis. Neformaliojo vaikų švietimo paskirtis tenkinti mokinių pažinimo, ugdymosi ir saviraiškos poreikius, padėti jiems tapti aktyviais visuomenės nariais. Formalųjį švietimą papildančio ugdymo paskirtis – pagal ilgalaikes programas sistemingai plėsti tam tikros srities žinias, stiprinti gebėjimus ir įgūdžius ir suteikti asmeniui papildomas dalykines kompetencijas. Mokiniai  renkasi veiklos sritį, formuoja jos tikslus, aktyviai joje dalyvauja ir atsako už tikslų įvykdymą, dalyvauja pasirinktoje  veiklos srityje savo noru ir nieko neverčiami. Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje 39 neformaliojo ugdymo užsiėmimams vadovauja 29 mokytojai.

Tiksliųjų mokslų metodinės grupės mokytojai daug dėmesio skiria neformaliajam švietimui Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje: Danuta Debesienė vadojauja Matematikos bičiulų klubui ir Matematika ir mes, Kristina Kareivienė – Sėkmės logika 2 ir Sėkmės logika 4, Danguolė Kuzborskienė – Aš noriu išmokti ir Integruotam matematikos – technologijų projektui ,,Žvakės”, Genė Labinskienė – Ugdykime matematines kompetencijas, Julija Lavrinovič – Pažinkime matematiką kitaip ir Gilyn į matematiką, Irena Levanavičienė – Klaustukas ir Britanijos kultūra skaitmeninėje erdvėje (integruota anglų kalba ir informacinės technologijos), Elena Šišenina – Integruotas  fizikos ir matematikos kursas ,,Sunkesnių integruotų uždavinių sprendimas”.

Mes vadovai dėkojame Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos pavaduotojai Ritai Sadovskienei už profesionalias pastabas, patarimus, padėkas bei nuolatinį domėjimąsi ugdytinių pasiekimais.

Atviras ir neformalus bendravimas yra saugi erdvė, kurioje žmogus gali būti savimi, dalintis savo gyvenimo patirtimi, atverdamas stipriąsias ar silpnąsias puses, nebijodamas suklysti ir pripažinti savo klaidas. Tai skatina kiekvieną neformąliojo ugdymo dalyvį tobulėti, pasitikėti savo jėgomis, įveikti baimes, ugdo kūrybiškumą.

Genė Labinskienė,

tiksliųjų mokslų metodinės grupės pirmininkė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite