Neįgaliuosius nudžiugino naujutėlaičiais mikroautobusais

Parašyta: 2017-11-21 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Sveikata, Trakai |

Spalio 26-ąją į Lietuvos savivaldybes išriedėjo dar dvidešimt neįgaliųjų poreikiams pritaikytų automobilių, kuriais negalią turintieji galės važiuoti ne tik į sveikatos priežiūros ar gydymo įstaigas, bet ir į renginius, mėgstamas veiklas. „Neįgaliesiems pritaikytų automobilių poreikis yra didžiulis. Visų pirma, daugėja paslaugų neįgaliesiems bendruomenėse, savivaldybėse. Norint jas pasiekti reikia specialaus transporto. Juolab, kai viešasis nėra pritaikytas neįgaliųjų poreikiams. Be to, prasidėjus deinstitucionalizacijai žmonės iš didžiulių institucijų, kurios paprastai yra už miesto, keliasi į bendruomeninius namus ir pradeda gyventi bendruomenėje. Jiems reikia pasiekti ir gydymo įstaigas, ir dienos cent­rus, ir kūrybines dirbtuves. Tad neįgaliesiems pritaikyto transporto poreikis tikrai auga. Mes tai matome, telkiame resursus, kad tokių automobilių savivaldybėse atsirastų kaip galima greičiau ir kuo daugiau“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis paskelbtoje publikacijoje leidinyje „Lietuvos sveikata“.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis su Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktore A. Kand­ratavičiene įteikė neįgaliųjų organizacijoms automobilių raktelius

Apklausė neįgaliųjų organizacijas

Nevyriausybinėms neįgaliųjų organizacijoms panaudos pagrindais šiemet perduota jau antroji partija naujų devynviečių automobilių. Juose įrengta po tris vietas neįgaliojo vežimėlyje sėdintiems asmenims.
„Pernai taip pat pagal panaudos sutartis esame perdavę dvidešimt neįgaliesiems pritaikytų automobilių. Tad pirmiausia apklausėme tas organizacijas, kurioms jau buvo perduotos transporto priemonės. Prašėme pasidalyti pasiūlymais ar pastebėjimais dėl automobilių naudojimo patogumo teikiant pavežėjimo paslaugas, ką reikėtų tobulinti, kaip užtikrinti neįgaliesiems komfortą kelionės metu. Pirkdami naujus automobilius atsižvelgėme į turimas galimybes ir į tai, ką galime padaryti, kad kuo labiau atlieptume neįgaliųjų poreikius“, – apie antrus metus vykdomą projektą kalbėjo Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė dr. Asta Kandratavičienė.

Transporto panoro ne visi

Deje, bet ne visos transporto paslaugą naujais neįgaliesiems pritaikytais automobiliais galėjusios teikti organizacijos gavo automobilius, mat, buvo tokių, kurios naujojo transporto nepanoro, viena iš jų – Trakų rajono savivaldybė. Labai liūdna, kad Trakų rajono neįgaliųjų draugija buvo priversta atsisakyti transporto, kadangi nerado kompromiso su Trakų rajono savivaldybe, šiai negarantavus neįgaliesiems pritaikyto transporto išlaikymo.
Gaila, kad Trakų rajono savivaldybės merė dar 2003 m. įgijusi socialinio darbo išsilavinimą, o savo rinkiminėje programoje pareiškusi siekį Trakų miestą, rajono gyvenvietes, kaimus ir viensėdžius paversti patogius ir mielus gyventi vietos bendruomenei bei darbų sąraše viešai paskelbusi apie nevyriausybinių organizacijų finansavimą ir bendruomeninių socialinių paslaugų plėtrą, savo pažadus pamiršo jau po dvejų vadovavimo savivaldybėje metų. O gal vis gi ne veltui Lietuvos laisvosios rinkos instituto sudarytame Lietuvos savivaldybių indekse šiemet Trakų rajono savivaldybė iš pirmajame dvidešimtuke buvusios šešioliktosios vietos krito į 29–32 vietas? Juk miesto stiprybė –
tai ne tik investicijos į verslą, o, visų pirma, oriai gyvenanti ir veikli vietos bendruomenė. Deja, bet neįgaliųjų veiklos rezultatai, nesuteikus galimybės jiems laisvai naudotis transporto paslauga, Trakų rajono savivaldybės merei Editai Rudelienei ir šiemet bus mažiau matomi.

„Trakų žemės“ inf.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *