(Ne)juodojo katino svetainė

Parašyta: 2022-08-31 | Kategorija: Kultūra, Lentvaris, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Lentvario bibliotekoje vasarą vyko kūrybiniai užsiėmimai vaikams

Vasara bibliotekoje prasidėjo nuo „BŪK: besidomintis, unikalus ir kūrybiškas 2022“ vaikų dienos stovyklos. Stovykloje dalyvavo gausus vaikų būrys. Dalyviai smalsavo, kokios veiklos vyks bibliotekoje liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Atostogaujantiems mokinukams surengėme 6 puikius susitikimus ir kartu patyrėme daug įdomių bendrystės akimirkų.

Liepą ir rugpjūtį trečiadieniais nuo 15 val. vykstantys kūrybiniai užsiėmimai (Ne)juodojo katino svetainėje tapo tradiciniais ir vyksta bibliotekoje jau trečius metus. Atėję į biblioteką jaunieji skaitytojai, o kartais ir juos lydintys suaugusieji, galėjo išmėginti įvairias kūrybines veiklas, atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių, pailsėti nuo alinančio karščio.

Startavome su puikia nuotaika. Pirmojo užsiėmimo metu, svetainės šeimininkui pagerbti, gaminome baltus katinėlius iš pirštinių ir sintetinio kamšalo. Vaikai noriai pasakojo apie savo augintinius katinukus, kokie jie yra skirtingi, mieli ir padūkę. Vartėme knygas ir istorijas apie katinus, na o vėliau kibome į darbą. Užsiėmimo metu vaikai pramoko siūti adata bei naudotis karštais klijais.

(Ne)juodojo katino svetainėje vaikai išbandė ir naujas technologijas – 3D rašiklius. Užsiėmimas ,,Nupiešk knygos herojų 3D rašikliu“ sulaukė didelio dalyvių susidomėjimo. Piešėme knygų herojus šunelius, žuvytes, katinukus, pelytes, drugelius. Ši veikla pareikalavo iš vaikų susikaupimo, kantrybės, išradingumo. Užsiėmimas sulaukė ir atlydėjusių suaugusių susidomėjimo, kurie stebėjo vaikų veiklą, dalijo vertingus patarimus, kaip geriau įvaldyti 3D rašiklį.

(Ne)juodojo katino kūrybinėse dirbtuvėse vaikams norėjome pasiūlyti ne tik kažką įdomaus, bet ir praktiško. Atvykę į trečiąjį susitikimą ne vienas nustebo, kad bibliotekoje yra siuvimo mašina ir galima pasimokyti ja siūti. Kūrybinėse dirbtuvėse išbandėme dvi drabužių dekoravimo technikas: aplikacijų siuvimo ir piešimą akrilo dažais ir flomasteriais. Vaikai atsinešė savo rūbų, kuriuos norėjo dekoruoti išskirtiniu, tik jiems patinkančiu būdu. Kūrėjai gyrėsi tėveliams, kad tokio išskirtinio dizaino rūbų nerastų net žymių dizainerių parduotuvėse. J

(NE)Juodojo katino kūrybinių dirbtuvių užsiėmime ,,Mozaika“ naudojome vasarą sudžiovintus žolynus, guašą, akrilo dažus, kūrėme atvirukus ir paveikslėlius.

Užklupus karščiams (Ne)juodojo katino svetainėje bibliotekoje susirinkome dėlioti dėlionių ,,Biblioteka“ ir ,,Lentvario miestas“. Veikla patiko vaikams ir suaugusiems. Svetainėje smagiai leidome laiką žaisdami stalo žaidimus. Išmokome žaisti UNO kortų žaidimą, kūrėme nuotaikingas pasakas istorijų kubelių pagalba, statėme svyruojantį bokštą, žaidėme stalo futbolą, stalo tenisą, o tie, kurie pavargo bendrauti, galėjo patogiai įsitaisyti ir pasinerti į patikusios knygos istoriją.

Kiekvienas susitikimas ir veikla buvo išskirtinė ir įdomi. Po paskutinio užsiėmimo vaikai domėjosi, ar dar vyks panašios veiklos bibliotekoje. Džiaugėmės galėdami vaikams pranešti, kad nuo rugsėjo 7 d. tęsime NVŠ programos „Kūrybiškumo saviraiškos studija“  užsiėmimus ir lauksime Jūsų!

Jurgita Makaravičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *