Nekalti įpročiai, kurie kenkia grožiui: juos darome kone kasdien

Parašyta: 2022-09-27 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Sveikata, Trakai |

Mums įprasta elgtis pagal įpratimą. Kartais net nesusimąstome, kaip miegame, kaip valome veidą, kaip nekaltais veiksmais kenkiame galvos odai ir plaukams. Mažos detalės sukuria rutiną, kuri priklauso nuo mūsų. Pastebėkite, ar tikrai nekenkiate savo išvaizdai atlikdami šiuos veiksmus.

Tas pats rankšluostis. Šiukštu nenaudokite veidui to paties rankšluosčio, kuriuo sausinatės kūną. Tai ne tik dėl higienos, bet ir dėl to, kad ant kūno tepami kremai, naudojami šveitikliai, patekę ant veido, gali sudirgti arba užkimšti poras. Taip pat nesveika šluostytis ir jau panaudotu veido rankšluosčiu. Kadangi ant bet kurio rankšluosčio gali kauptis bakterijos, grybelis, negyvos odos ląstelės, aliejai ir kiti nešvarumai. Jie gali paaštrinti odos infekcijas, iškelti spuogus. Derėtų po vieno veido nusisausinimo imti kitą rankšluostėlį. Optimaliau gali būti naudoti vienkartines servetėles, kurias po panaudojimo tiesiog išmestumėte.

Trynimas. Prausimosi šluostės, mechaniniai veido valymo šepetėliai, šveičiamosios pirštinės, net ir tas pats rankšluostis, kad ir švarus, gali kenkti odai. Šiurkštūs prietaisai, agresyvus veido trynimas rankšluosčiu ar servetėlėmis tik pridarys daugiau žalos. Tik nepažeista oda geba tinkamai apsisaugoti nuo aplinkos poveikio.

Pagalvė. Medvilniniai pagalvių užvalkalai, ant kurių miega dauguma, sukelia odos bei plaukų trintį ir gali pažeisti, sausinti. Odai gresia ankstyvos raukšlelės, ypač, jei esate įpratę miegoti ant šono. Tiek odai, tiek plaukams sveikiau, jei rinksitės miegoti ant šilkinio pagalvės užvalkalo. Jei nenorite keisti patalynės, apvyniokite prieš miegą plaukus šilkine ar atlasine skara.

Saulės žala. Neatsakinga ignoruoti saulės daromą žalą odai. Saulė pažeidžia odos ląsteles ir kraujagysles. Nuolat susidurdama su kaitra oda pradeda sausėti, ilgainiui gilėja raukšlės, pakinta atspalvis. Nors oda atrodo storesnė, ji iš tikrųjų silpnesnė. Žinoma, saulė grasina ir odos vėžiu. Jei norite ne tik išsaugoti odos estetiškumą, bet ir sumažinti vėžio riziką, naudokite SPF kremą. Vasarą – bent su SPF 30 apsauga. Tačiau ir kitais metų laikais reikia pasitepti odą apsauginiu kremu, jei nenorite pasenti anksčiau laiko.

Plaukų džiovinimas. Ar išsiplovę galvą iškart griebiatės džiovintuvo? Suprantama, ne visi gali sau leisti natūraliai išsidžiovinti plaukus, bet pasistenkite naudoti plaukų džiovintuvą tik tada, kai būtina ir neperkaitinkite plaukų. Karšto oro srovė išsausina plauką ir galvos odą. Prieš džiovinimą nusausinkite plaukus rankšluosčiu gniauždami juos, o ne trindami, naudokite nuo karščio saugančią priemonę.

Riebalų vengimas. Manote, kad valgydami riebalų turinčio maisto nutuksite, susigadinsite virškinimą? Netiesa, jei rinksitės „geruosius“ riebalus. Nevenkite augalinių riebalų (riešutų, avokadų, alyvuogių, linų sėmenų aliejų), gyvulinių riebalų iš žuvų, nes tai teigiamai veiks jūsų odos, plaukų, nagų būklę. Šie produktai turi riebalų rūgščių, vitaminų, kurie atsakingi už odos stangrumą, drėgmę. „Gerieji“ riebalai saugo nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, stabdo organizmo senėjimo procesus.

Kasa. Plaukų pynimas, rišimas įvairiais būdais atskleidžia mūsų kūrybiškumą, pabrėžia stilių ir dažnai būna tiesiog praktiškas sprendimas, kai norime nesukaisti arba reikia paslėpti pramiegotą rytą, kurį turėjome skirti plovimui. Visgi aukštai surišta kasa, labai suveržti plaukai tikrai kenkia ir plaukams, ir galvos odai. Kuo dažniau nešiokite plaukus palaidus, o jei reikia susirišti – naudokite švelnius plaukams aksesuarus.

Cukrus. Nepastebimai įsibėrėte šaukštelį cukraus į kavą? Į pusryčiams kepamų blynų tešlą irgi nepagailėjote cukraus? Galite neprarasti malonumų, bet ir nekenkti odai. Į kepamus desertus vietoje cukraus sutrinkite bananą. Gėrimus saldinkite stevija ar kitomis natūraliomis alternatyvomis. Norite deserto? Pasmaguriaukite gabalėliu juodojo šokolado, o ne riebaluose kepta spurga ar transriebalų ir cukraus sudėtyje turinčiais sausainiais.

Plaukų šukavimas. Kaip šukuojate plaukus? Gali atrodyti keistas klausimas, bet tai reikšminga. Norėdami išsaugoti sveikus plaukus, pradėkite šukuokite nuo galiukų ir kilkite į viršų. Taip išvengsite pešimo ir plaukų rovimo.

Kiek iš šių „nekaltų“ įpročių darote jūs? Nuoširdžiai prisipažinkite sau ir, jei norite išsaugoti odos jaunystę bei švytėjimą, imkitės pokyčių. Maži žingsniai veda prie tikslų.

https://lazerineklinika.lt/

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *