Nėra pagrindo nerimauti dėl reabilitacijos paslaugų Abromiškių reabilitacinėje ligoninėje

Parašyta: 2020-07-17 | Kategorija: Naujienos, Sveikata |

Viešojoje erdvėje pasigirdus nuogąstavimų esą atvykstantys į Abromiškių reabilitacinę ligoninę gali užsikrėsti koronavirusu, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad nepagrįstam nerimui pagrindo nėra. Minėtoje įstaigoje besigydantys sergantieji lengva koronaviruso forma gyvena atskirame pastate, nutolusiame nuo kitų, laikomasi griežtų infekcijų kontrolės reikalavimų.

Pastaruoju metu SAM sulaukia sunerimusių gyventojų ir medikų skambučių. Žmonės teiraujasi, ar saugu vykti į minėtą gydymo įstaigą ir joje gauti medicininės reabilitacijos ir sveikatos grąžinamojo gydymo paslaugas. Pacientai ir dalis medikų pastaruoju metu ypač sunerimo ir į ministeriją kreipėsi po to, kai buvo pranešta, kad šioje gydymo įstaigoje yra izoliuoti iš Uzbekistano atvykę koronavirusu užsikrėtę vairuotojai.

SAM informuoja, kad nerimo nepagrįstoms baimėms nėra. Sergantieji lengva koronaviruso forma yra gydomi atskirame pastate, nutolusiame nuo kitų pastatų, kuriuose teikiamos medicininės reabilitacijos ir sveikatos grąžinimo paslaugos. Visoje Abromiškių reabilitacijos ligoninėje yra laikomasi griežtų infekcijų kontrolės reikalavimų. Žmonių apgyvendinimas organizuotas taip, kad atvykstantys medicininei reabilitacijai nesusitiktų su tais asmenimis, kurie serga lengva koronaviruso forma.

Primename, kad pavasarį siekiant suvaldyti koronaviruso protrūkį ir užtikrinti galimybę visiems šalies piliečiams tinkamai izoliuotis, sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu, Abromiškių reabilitacijos ligoninėje nuspręsta gydyti lengva koronaviruso forma sergančius pacientus – žmones, kurie neturi galimybių izoliuotis namuose.

Asmenys, sergantys lengva koronaviruso infekcijos forma ir neturintys kur izoliuotis, į Abromiškių reabilitacijos ligoninę  nukreipiami iš ligoninių ir gyvenamųjų vietų, kai koronaviruso infekcija yra patvirtinta mobiliajame punkte ar karščiavimo klinikoje. Savivaldybių administracijos organizuoja pacientų pervežimą į VšĮ Abromiškių reabilitacinę ligoninę.

Sveikatos apsaugos ministerijos Spaudos tarnybos inf.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *