„(Ne)realūs peizažai“

Parašyta: 2019-07-05 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Trakai |

Trakų viešojoje bibliotekoje birželio 26 d. buvo atidaryta tapybos paroda „(Ne)realūs peizažai“.

Dailininką Dmitrijų Kovalenko (centre) sveikino Trakų neįgaliųjų užimtumo centro direktorius Juozas Norinkevičius (pirmas iš kairės), giminės ir draugai

Apžiūrėti eksponuojamų Dmitrijaus Kovalenko darbų trečiadienio vakarą atėjo ne vienas trakietis, autoriaus artimieji ir Editos dailės studijos suaugusiesiems mokiniai.
Tai – pirmoji personalinė Dmitrijaus tapybos darbų paroda. Autorius gimė, mokėsi ir užaugo Trakuose. Daile susidomėjo po įvykusios nelaimės 2013 m., dėl fizinės negalios mažai galėjo judėti, tad draugas paskatino piešti aliejine pastele. „2016 m. užėjau į Editos dailės studiją, o ji pakvietė ateiti į Trakų neįgaliųjų užimtumo centrą, kuriame dirba, tad jame ir prasidėjo mano tikrasis dailės pažinimas“, – pasakojo Dmitrijus.
Studijos vadovė Edita Tamulytė papasakojo ir parodė pirmuosius Dmitrijaus darbelius, atliktus mažame sąsiuvinyje vaškine kreidele. „Per tokį trumpą laiką (3 m.) jis labai „išaugo“ kaip menininkas, jis nuolat daug ir kruopščiai dirba ne tik užsiėmimų metu, bet ir namuose“, – pasakojo Edita.

Edita Tamulytė, dailės studijos suaugusiesiems Trakuose vadovė, pabrėžė Dmitrijaus Kovalenko talentą ir kruopštumą                                                                                                                        Antono Liachovič nuotr.

„Tapyba – mano naujai atrasta aistra, darbas, gyvenimas. Dažniausiai tapau akrilu architektūrinį paveldą, įžymias istorines Lietuvos vietas, miestą, kuriame gimiau, bei kitų šalių peizažus. Labai patinka realizmas, bet pradėjau studijuoti ir abstrakčius paveikslus, gilintis į spalvų, formų, linijų visumą“,  – pasakoja pats darbų autorius. Paveikslus jis tapo iš nuotraukų, kurias padaro pats įvairiose jam patikusiose Trakų ir Lietuvos vietose, o kartais ir iš kitų darytų nuotraukų ar interneto. Daug darbų parodos autorius yra padovanojęs draugams ir artimiesiems.
Parodos atidarymo proga Dmitrijų pasveikino ir jo darbais pasidžiaugė Trakų neįgaliųjų užimtumo centro direktorius Juozas Norinkevičius. Daug šiltų žodžių ir kūrybinės sėkmės dailininkui linkėjo draugai ir artimieji.
Kviečiame visus apsilankyti Trakų viešojoje bibliotekoje ir pasigėrėti „(Ne)realiais“ Dmitrijaus Kovalenko peizažais! Paroda veiks iki rugpjūčio 26 d.

Irena JOCIENĖ,
Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *