Netradicinė pamoka su mokytoja Edita: mokomės siūti!

Parašyta: 2021-12-27 | Kategorija: Gimnazija, Jaunimas, Kultūra, Naujienos, Rūdiškės, Seniūnijos, Trakai |

Rūdiškių biblioteka įsigijo šiuolaikišką siuvimo mašiną. Nutarus ją išbandyti bibliotekoje apsilankė Rūdiškių gimnazijos mokiniai kartu su mokytoja Edita Vilčevskaja.

Nuo seno siuvimas buvo laikomas naudingu ir reikalingu įgūdžiu, praverčiančiu kasdieniniame gyvenime. Dauguma žmonių šio įgūdžio išmokdavo namuose, dažniausiai iš savo mamų ar močiučių, o vėliau jau perduodavo savo vaikams. Dabar, kai drabužių ir įvairių daiktų pasiūla tokia didelė, siuvimas nebėra toks populiarus užsiėmimas, koks buvo anksčiau, tačiau nauda, kurią gauname pasisiūdami daiktą patys, yra žymiai didesnė nei jį tiesiog nusipirkus. Rankomis siūtas drabužis ar daiktas yra mielesnis, unikalus ir vienetinis, tad įgauna visai kitą prasmę.

Edukacinio užsiėmimo „Mokomės siūti“ metu mokiniai sužinojo bendrus darbo saugos reikalavimus dirbant siuvimo mašina, išmoko saugiai paruošti siuvimo mašiną darbui bei saugiai ja dirbti. Mokytoja Edita paaiškino mums siuvimo mašinos konstrukciją ir parengė puikią instrukciją, kaip žingsnis po žingsnio patiems pasisiūti skirtuką knygai.

Bibliotekoje vyko siuvimo eksperimentai, mokiniai ir bibliotekos darbuotojos turėjo galimybę prisiliesti prie siuvimo mašinos – siūti mokėmės visi kartu. Stengėmės būti atidūs, kruopščiai atlikti savo darbą. Skirtukas knygai buvo pirmasis siuvinys, pagamintas naująja siuvimo mašina. Įspūdžių ir veiklos tikrai netrūko –  išėjo paprasti, bet neprasti skirtukai, kuriuos moksleiviai tuoj pat ir išbandė.

Tariame ačiū mokytojai Editai Vilčevskajai ir jos mokiniams už bendruomeniškumą. Lauksime kitų susitikimų!

Laima Franckevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vedėja


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *