Nukirto medį dėl šakos

Parašyta: 2015-09-21 | Kategorija: Gamta, Lentvaris, Naujienos, Politika, Projektai, Seniūnijos |

Praėjusią savaitę Lentvario mieste, Klevų alėjos gatvėje, prie augančio sveiko dvikamienio medžio atvažiavę keli vyrukai ėmė ir nukirto vieną kamieną. Šalia gyvenantys lentvariečiai buvo sukrėsti. Paklausti, kodėl jie nukirto sveiką medį, medkirčiai paaiškino, kad tokį nurodymą davė Lentvario seniūnijos darbuotojai. Medkirčiai nukirsto medžio kamieną sparčiai supjaustė, pakrovė į automobilį ir nusivežė, palikę medžio šakas. Gyventojai dėl tokio želdinių niokojimo parašė Trakų rajono merei  Editai Rudelienei prašymą, kad išsiaiškintų, kodėl buvo nukirstas sveikas medis ir kas dėl to kaltas. Šiame prašyme rašoma, kad „toks barbariškas  ir įžūlus elgesys su miesto želdiniais mus skaudina ir kelia daug klausimų, kodėl Lentvario seniūnijos pareigūnai pastoviai, nekreipdami dėmesio į miesto gyventojų protestus, naikiną mieste augančius medžius?
Šis medis augęs prie autobusų sustojimo aikštelės ne tik puošė gatvę, bet ir tarnavo kaip pavėsis  ir apsisaugojimas nuo lietaus. Be to šis medis saugo arti gatvės stovinčius namus nuo gatvės triukšmo ir dulkių.
Šio medžio viena šaka liesdavo sustojusių autobusų stogą ir apie tai seniūnija buvo seniai informuota, tačiau vietoj to, kad medį pagenėtų, nupjovė patį medį.

Mums labai skaudu, kad neseniai vykusių rinkimų metu tiek Jūs, tiek kandidatai į tarybos narius žadėjo rūpintis gyventojų gerove, sveika aplinka, o vos pasibaigus rinkimams vėl tenka rašyti skundus dėl nusikalstamos savivaldybės pareigūnų veiklos“.
Tikrai stebina Lentvario miesto želdinių nesibaigiantis  niokojimas. Apie tai buvo daug kartų rašyta laikraštyje „Trakų žemė“. Antai šalia  Klevų alėjos, prie Bevardžio ežerėlio, augantį medį vėtra nulaužė vasaros pradžioje, bet jo, nuvirtusio ant kitų želdinių, Lentvario seniūnijos darbuotojai kažkodėl neskuba pašalinti, o kerta sveikus medžius. Lentvario seniūną Vytą Rukšėną už želdinių kirtimo tvarkos pažeidimus keletą kartų baudė aplinkosaugininkai, bet  miesto želdinių apsaugos įstatymai Lentvario seniūnijoje vis tiek pažeidinėjami.

Taip dabar atrodo medis Lentvaryje prie autobusų stotelės po medkirčių apsilankymo

Taip dabar atrodo medis Lentvaryje prie autobusų stotelės po medkirčių apsilankymo

Šį medį vėtra nulaužė prieš porą mėnesių, bet vėjovartos Lentvario seniūnija neskuba pašalinti

Šį medį vėtra nulaužė prieš porą mėnesių, bet vėjovartos Lentvario seniūnija neskuba pašalinti

Kęstutis PETKŪNAS,
Autoriaus nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *