Nuo ko pradėti būsto įrengimą ar remontą?

Parašyta: 2022-06-30 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Namai – tai kiekvieno žmogaus ramybės oazė, atsipalaidavimo erdvė po intensyvios darbo dienos. Atsižvelgiant į tai, svarbu, kad ne tik daiktai, bet ir apdailos sprendimai atspindėtų asmenybę ir išpildytų visus lūkesčius.

Norint kokybiškai įsirengti ar atnaujinti būstą, būtina žinoti darbų eiliškumą. Nuoseklus darbų planas leis išvengti papildomų išlaidų ir ilgiau trunkančių darbų. Šiame straipsnyje pateiksime ir trumpai supažindinsime su galima darbų eiga.

1. Medžiagų pasirinkimas

Pirmiausia, kiekvienas turėtų pradėti nuo būsto pagrindo: grindų, sienų, lubų. Norint, kad namuose būtų vienodas grindų lygis, reikia iš anksto numatyti, kokia danga bus montuojama ar klojama tiek kambariuose, tiek vonios, tualeto, koridoriaus zonose. Kokybiškos grindų dangos ir apdailos medžiagos užtikrins atsparumą mechaniniams pažeidimams ir ilgaamžiškumą.

Prieš paruošiant sienas, svarbu nuspręsti, ar šios bus dažomos, klijuojamos tapetais ar plytelėmis. Nuo pasirinkto būdo priklausys sienų paruošimas. Be to, apsvarstykite, ar būste norite įtempiamų, ar įprastų lubų. Norint priimti tinkamiausią sprendimą, geriausia pasitarti su savo srities specialistais arba pasiteirauti pažįstamų, kurie jau buvo susidūrę su šiuo namų įrengimo etapu.

2. Erdvės išdėstymo planas

Nusprendę, kurią grindų dangą pasirinksite skirtingose namų erdvėse, kaip dažysite ar kuo apklijuosite sienas, pereikite prie baldų išdėstymo. Baldų išdėstymą reikia suplanuoti kiekvienoje namų patalpoje, tai itin svarbu dėl elektros įvadų planavimo.

Jeigu neturėsite baldų plano, nežinosite, kurioje vietoje reikalingi elektros lizdai buitinės technikos prietaisams, televizoriui ir kitiems įrenginiams. Be to, svarbu įvertinti ne tik minkštų kampų, lovų, spintų ar stalų vietas, bet ir apšvietimą. Žinant, kuriose vietose reikia apšvietimo, bus aišku, kaip ir kur galima „išvedžioti“ laidus.

3. Tinkamai paruošta patalpa

Galiausiai, apgalvoję medžiagas, erdvės išdėstymą – paruoškite patalpą. Tam, kad darbai vyktų sklandžiai, svarbu, kad erdvė būtų itin gerai vėdinama ir sausa. Kitu atveju, jeigu atnaujinate būstą, apsaugokite kitas patalpas ir apdenkite baldus ir duris, vedančias į kitas patalpas. Taip erdvėse bus mažiau dulkių.

Apdailos darbai, baldų paieška ir interjero kūrimas vieniems gali kelti malonumą, o kitiems – galvos skausmą. Tam, kad nuosavų namų įrengimo ar atnaujinimo procesai netaptų neįveikiamu iššūkiu, rekomenduojama kreiptis į profesionalus. Konsultacijos su savo srities specialistais padės greičiau apsispręsti ir pasirinkti lūkesčius atitinkančius sprendimus.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *