Nuo sausio 1 d. įsigalios dvinarė rinkliava už atliekų surinkimą ir tvarkymą

Parašyta: 2017-12-27 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Seniūnijos |

Rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą Trakų rajono gyventojams nuo sausio 1 d. bus skaičiuojama pagal naują metodiką. Šiems pokyčiams lapkričio pradžioje pritarė rajono savivaldybės taryba. Patvirtinti ir rinkliavos nuostatai.

 

Asociatyvi nuotr.

Pagal priimtus sprendimus, nuo Naujųjų įsigalioja dvinarė rinkliava, kurią sudarys pastovioji ir kintamoji dalys. Dvinarė rinkliava visose šalies savivaldybėse įvedama vykdant Vyriausybės sprendimus.

Pastovioji rinkliavos dalis Trakų rajono gyventojams priklausys ne nuo deklaruotų gyventojų skaičiaus, bet nuo nekilnojamojo turto objekto paskirties ir ploto. Maksimalus apmokestinamas gyvenamosios paskirties objektų plotas yra 100 m2 bendro ploto. Ši įmokos dedamoji nustatyta tokia, kad padengtų pastoviąsias sąnaudas, susijusias su komunalinių atliekų tvarkymu. Pavyzdžiui, jeigu 3 asmenų šeima gyvena 48,42 m2 bute ir anksčiau už komunalines atliekas mokėjo 2,57 Eur/gyv., pagal Trakų rajono savivaldybės tarybos priimtus vietinės rinkliavos dydžius, bendra mėnesio įmoka už pastoviąją dalį nuo 2018 m. sausio 1 d. buto savininkui bus 1,78 Eur.

Pastoviąją dvinarės rinkliavos dedamąją moka visi savivaldybės nekilnojamojo turto objektų savininkai arba jų įgalioti asmenys.

Nuosavų namų ir daugiabučių gyventojams skirtingi tarifai

Butų gyventojams, kurie naudojasi kolektyviniu konteineriu, dvinarės rinkliavos kintamoji dedamoji nustatoma pagal mišrių komunalinių atliekų susidarymo normas. Pavyzdžiui, jeigu jau minėta 3 asmenų šeima, gyvenanti 48,42 m2 bute anksčiau už komunalines atliekas mokėjo 2,57 Eur/gyv., dabar, pagal Trakų rajono savivaldybės tarybos priimtus vietinės rinkliavos dydžius, bendra mėnesio įmoka už kintamąją dalį bus 2,14 Eur.

Pastovioji ir kintamoji dalys yra susumuojamos. Taigi, 3 asmenų šeima, kurios bendra mėnesinė įmoka už komunalines atliekas siekė 7,70 Eur, nuo 2018 m. sausio 1 d. bus 3,92 Eur. Šios normos gali pasikeisti, atsižvelgiant į naujausių atliktų tyrimų rezultatus.

Individualių namų gyventojams, kurie naudojasi individualiu komunalinių atliekų konteineriu, dvinarės rinkliavos kintamoji dalis nustatoma pagal naudojamų komunalinių atliekų konteinerių skaičių, tūrį ir ištuštinimo dažnį.

Visus vietinės rinkliavos dydžius tiek gyvenamosios, tiek negyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto objektams galima rasti Trakų rajono savivaldybės puslapyje, skiltyje „Mokesčiai ir rinkliavos“. Dėl administravimo ir mokėjimo tvarkos daugiau informacijos galite gauti Trakų rajono savivaldybėje (309 kab.), telefonu 8-528-41225 arba el. paštu erika.kudreviciute@trakai.lt.

Būtina atkreipti dėmesį, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. keičiasi vietinės rinkliavos administratorius, todėl atitinkamai keisis ir sąskaita, į kurią reikės mokėti už suteiktas paslaugas. Naujos sąskaitos numeris bus nurodytas gaunamuose pranešimuose apie mokėjimus. Iki 2017 m. gruodžio 31 d. už mokesčio surinkimą už atliekas yra atsakinga bendrovė „Ecoservice“, o nuo kitų metų pradžios – Trakų rajono savivaldybės administracija.

Mokėjimo pranešimai už komunalines atliekas bus siunčiami metų pradžioje už visą 2018 m. laikotarpį. Mokėjimo pranešime bus pateikiami apmokėjimo kvitai, kurie suteiks galimybę sąskaitą už komunalines atliekas apmokėti dalimis arba visą sumą iš karto. Įmokas bus galima sumokėti bankiniu pavedimu, AB Lietuvos paštas bei „Maxima“ kasose ir UAB „Perlo paslaugos“ loterijos terminaluose.

Ką turi žinoti negyvenamos paskirties objektų savininkai

Nekilnojamojo turto savininkai iki sausio 1 d. raginami peržiūrėti, ar deklaruojama nekilnojamojo turto paskirtis atitinka realybę, nes nuo to priklausys įmokos dydis. Pavyzdžiui, jei anksčiau patalpos buvo naudojamos gamybai, o šiuo metu jose vykdoma sandėliavimo veikla, keisis apmokestinimo dydis. Norint patikslinti nekilnojamojo turto kategoriją, reikia kreiptis į Trakų rajono savivaldybės atliekų turėtojų registravimo nuolatinę komisiją.

Į komisiją turėtų kreiptis turintys naudojimui netinkamus nekilnojamojo turto objektus. Jų savininkai bus atleisti nuo kintamosios rinkliavos dalies mokėjimo.

„Gyventojai, kurie turi sodus ar sodybas ir juose gyvena, pavyzdžiui, tik vasaromis, bus atleisti nuo kintamosios vietinės rinkliavos dedamosios mokėjimo kitu sezonu. Tokių nekilnojamojo turto objektų savininkai arba jų įgalioti asmenys turi deklaruoti, kad nemažiau kaip 3 mėnesius nekilnojamo turto objekte nebus gyvenama arba jame nebus vykdoma ūkinė veikla. Šiuo atveju būtina užpildyti nustatytos formos prašymą ir pateikti jį savivaldybės administracijai“, – aiškina Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistas Jonas Kriaučiūnas.

Kaip ruošiamasi naujai tvarkai

 

Buitinių ir antrinių atliekų surinkimu ir tvarkymu nuo sausio 1 d. Trakų rajone ir toliau rūpinsis ekologinių sprendimų bendrovė „Ecoservice“. Tai lyderiaujanti atliekų surinkimo ir tvarkymo įmonė Lietuvoje.

Šiuo metu bendrovė ruošiasi Trakų rajono savivaldybės patvirtintai naujai dvinarei rinkliavai. Gyventojams iš esmės pasikeis mokėjimo už paslaugas tvarka, tačiau paslaugų kokybė išliks tokia pati. Visi atliekų išvežimo mokesčiai nuo sausio 1 d. bus mokami Trakų rajono savivaldybei.

„Iki gruodžio 20 d. specialiais elektroniniais lipdukais bus suženklinti visi individualių namų buitinių atliekų konteineriai. Tai yra būtina padaryti tam, kad būtų galima tiksliai identifikuoti, kiek kartų per mėnesį buvo pakeltas ir ištuštintas kiekvienas konteineris, nes nuo to priklausys kintamoji mokesčio dalis. Labai prašome gyventojų supratingumo, leidžiant mūsų darbuotojams ant jų konteinerių klijuoti specialius elektroninius lipdukus“, – sako „Ecoservice“ padalinio vadovas Edgaras Petrauskas.

Artimiausiu metu bendrovė planuoja pakeisti visus Trakų rajone eksploatuojamus atliekų surinkimo automobilius, todėl kitais metais bus naudojami tik naujos kartos atliekų išvežimo sunkvežimiai, kurie kelia mažiau triukšmo.

Užs. Nr. 753


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *