Onuškio jaunimas Lietuvos jaunimo dienose

Parašyta: 2013-07-10 | Kategorija: Naujienos, Onuškis |

 

Kopija iš DSC00491

Onuškiečiai Kaune

2013 metų birželio 28-30 dienomis Kaune šurmuliavo Lietuvos jaunimo dienos. Pirmosios Pasaulio Jaunimo dienos buvo inicijuotos popiežiaus Jono Pauliaus II. 1984 – aisiais metais viso pasaulio jauni žmonės Verbų sekmadienį šventė Šv. Petro aikštėje Romoje. Susitikimas sulaukė didelio pasisekimo. Lietuvoje Pasaulio jaunimo dienų tradicija tęsiama nuo 2000 metų. Kiekvieną kartą jos vis kitaip vadinamos. Šių metų tema: ,, Jus aš draugais vadinu“.

 

Vienytis su kitais jaunais žmonėmis maldoje onuškiečius paragino klebonas Algimantas Gaidukevičius ir Kaišiadorių vyskupijos Jaunimo centro atstovai. Apsilankę Onuškyje, jie vaizdingai pristatė jaunimo dienų tikslus, istoriją, anksčiau vykusių renginių patirtį. Smalsumo vedami, norėdami vasaros atostogų metu susitikti su draugais, susipažinti su bendraamžiais, kartu pabūti kitokioje aplinkoje, onuškiečiai aktyviai registravosi ir atsakingai ruošėsi – dalyvavo pasiruošimo programoje, sekmadienio šventosiose mišiose.

 

Kad jaunimas būtų matomas ir atpažįstamas minioje, visos Lietuvos vyskupijos pasirinko skirtingų spalvų atributiką. Kaišiadorių vyskupija pasirinko baltą spalvą. 2013 metų birželio 28-osios rytą pasipuošę baltais marškinėliais su Onuškio herbo ir Lietuvos jaunimo dienų logotipais bei baltomis kepuraitėmis dvidešimt keturi onuškiečiai, vadovaujami seniūnės Zitos Aniulienės, išvyko į Vievį. Vievio Šv. Onos bažnyčioje Kaišiadorių vyskupijos vyskupas Jonas Ivanauskas kartu su Elektrėnų dekanato kunigais aukojo Šv. Mišias už jaunimo dienų dalyvius, juos palaimino ir išlydėjo i Kauną.

 

Lietuvos jaunimo dienų programa Kaune įtraukė visus nuo pat pirmos akimirkos. Penktadienį Nemuno ir Neries santakoje vyko iškilmingas atidarymas ir procesija su Švč. sakramentu link Žalgirio arenos. Šeštadienį – ryto malda ir katechezė parapijose, teminiai užsiėmimai miesto centre, susitaikinimo pamaldos ir šlovinimo vakaras Žalgirio arenoje su grupe „Trinity“ iš Olandijos. Sekmadienį – Rožinis ir Šv. Mišios Žalgirio arenoje. Renginio iškilmingumas, jaunatviškumas, veiklų įvairovė, puiki organizacija, jaunų tikinčiųjų gausa paliko neišdildomą įspūdį jaunimo širdyse.

 

Onuškio parapijos jaunimo grupė dėkoja Trakų rajono savivaldybės administracijai už finansinę paramą marškinėliams ir kepuraitėms įsigyti, Elektrėnų dekanato dekanui-monsinjorui Jonui Sabaliauskui už iniciatyvą, kad parapijų jaunimas išsiskirtų savo atributika, Onuškio parapijos klebonui, raginusiam burtis ir dalyvauti Lietuvos jaunimo dienose, Onuškio vidurinės mokyklos direktorei Rimai Blikertienei, skyrusiai mokyklinius autobusus kelionei į Vievį ir atgal, Kaišiadorių jaunimo centro vadovei Ievai Barkauskienei ir sielovadininkui kunigui Rolandui Bičkauskui už visokeriopą pagalbą ir rūpestį ruošiantis Lietuvos jaunimo dienoms bei jų metu. Laukiame naujų susitikimų Lietuvos jaunimo dienose.

 

Onuškio jaunimo grupės vadovė Zita Aniulienė

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>