Operacijų centras: reaguojama į aktualią situaciją, raginama laikytis prievolės

Parašyta: 2020-08-25 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Savivaldybė, Sveikata, Trakai |

Trakų rajono savivaldybėje šiuo metu koronavirusu serga septyni rajono gyventojai, penki sergantieji vilniečiai izoliuojasi Trakų rajono teritorijoje, Lentvario seniūnijoje.

Panaikinus karantiną šalyje, Trakų rajono Ekstremaliųjų situacijų operacijos centras nenutraukė karščiavimo klinikos darbo – kasdien čia atvyksta vis daugiau karščiuojančių ne tik iš Trakų rajono, bet ir Elektrėnų. Atsižvelgiant į padažnėjusius iš užsienio atvykstančių gyventojų kreipimusis, primenama, kad savivaldybėje veikia saviizoliacijos patalpos ir gyventojai turi galimybę jomis pasinaudoti.

Vis daugiau sulaukiama pranešimų apie kaukių dėvėjimo prievolės nesilaikymą prekybos centruose. Gyventojai raginami nepamiršti ir nepiktnaudžiauti – paisyti rekomendacijų dėl kaukių dėvėjimo ir saugaus atstumo laikymosi. Trakų rajono savivaldybė ir Operacijų centras ragina gyventojus ir svečius kaukes nešioti net ir lauke – viešuosiuose renginiuose, didesnėse žmonių susibūrimo vietose. Kaukių dėvėjimą atidžiai stebi policijos pareigūnai, visuomenės sveikatos centro darbuotojai, kurie reikalui esant turi teisę skirti nustatyto dydžio baudą – už kaukių nedėvėjimą taikoma administracinė, už ligos platinimą – ir baudžiamoji atsakomybė.

Kaukių dėvėjimas privalomas parduotuvėse, paslaugų teikimo vietose, oro uostuose, viešajame transporte, laisvalaikio ir pramogų vietose, paslaugas teikiančiose valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose ir įmonėse. LR Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad dėl privalomų nurodymų nesilaikymo gresia nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų baudos, juridiniams asmenims – nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų baudos.

Pasireiškus gripui būdingiems simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui, apsunkintam kvėpavimui arba netekus uoslės ir skonio, prašome kreiptis karštąja koronaviruso linija – 1808.

Trakų rajono Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *