Oralinės laukinių gyvūnų vakcinacijos nuo pasiutligės pavasarinis etapas

Parašyta: 2022-04-28 | Kategorija: Gamta, Trakai |

Informuojame, kad prasidėjo kasmetinis laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės pavasarinis etapas. Gyventojus informuojame, kad jaukai su vakcina mėtomi iš Paluknio aerodromo, šių metų balandžio 21 – gegužės 06 dienomis. Datos dėl galimų nepalankių oro sąlygų gali keistis.

Jaukai su vakcina mėtomi iš lėktuvų buferinėje zonoje – pasienio teritorijose, besiribojančiose su Lenkija ir Baltarusija.

Orlaiviuose, iš kurių mėtomi jaukai, yra įrengti automatiniai jaukų išmėtymo įrenginiai. Užtikrinant tolygų jaukų išmėtymą, kiekvienas orlaivis turi navigacinę sistemą (GPS). Lėktuvuose sumontuota vakcinos mėtymo įranga užprogramuota taip, kad vakcina nebūtų mėtoma virš miestelių, gyvenviečių, sodybų, vandens telkinių, tačiau gamtos sąlygos, vėjo kryptis ir stiprumas gali pakoreguoti vakcinos nukritimo vietą.

Mėtomi jaukai su vakcina yra saugūs ir nekelia pavojaus žmonių ir gyvūnų sveikatai, tačiau gyventojai, radę jauką, raginami jo neliesti, nes viduje yra aštri membrana su vakcina, į kurią galima susižeisti. Jeigu jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų, reikėtų pranešti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamento Trakų skyriui, tel. 8 528 54017, kurio specialistai atvyks juos paimti. Jaukai neskirti naminių gyvūnų vakcinacijai. Naminiams gyvūnams jaukai nepavojingi, tačiau perdozavus, galimos komplikacijos.

Vienintelis efektyvus būdas kovoti su šia žmonėms ir gyvūnams itin pavojinga liga, pasiutlige, – vakcinuoti naminius ir laukinius gyvūnus. Norėdami apsisaugoti, gyventojai turėtų vengti tiesioginių kontaktų su benamiais ar laukiniais gyvūnais. Visi šunų, kačių ar šeškų šeimininkai savo augintinius nuo pasiutligės privalo paskiepyti kartą per 12 mėnesių, arba, jei naudojama ilgo veikimo vakcina, – pagal jos gamintojo instrukciją. Vakcinavimą atlikęs veterinarijos gydytojas į skiepų pažymėjimą arba gyvūno augintinio pasą turi įrašyti datą ir skiepų galiojimo laiką.

Augintinių vakcinacija nuo pasiutligės šiuo metu itin aktuali, nes į Lietuvą atvyksta nemažai gyvūnų augintinių iš Ukrainos, kurie ne visada yra paskiepyti nuo šios ligos. Tokiems augintiniams būtina izoliacija ir privaloma vakcinacija. Lietuvoje jau keleri metai nenustatomas nei vienas pasiutligės ligos atvejis, o Ukrainos teritorijoje ši liga neretai nustatoma. Todėl būkime budrūs, saugokime savo augintinius, kad jie būtų sveiki ir nekeltų pavojaus aplinkiniams.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamento Trakų skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja – inspektorė Rima Krasnogirienė

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *