Oslas: rojus ir žiemą, ir vasarą…

Parašyta: 2018-05-17 | Kategorija: Kelionės, Naujienos, Pramogos |

PR

Pasiekti vieną nuostabiausių Skandinavijos miestų Oslą – paprasta kaip niekada. Pigūs skrydžiai į Oslą atveria galimybes atvykti net ir tiems, kurie labai taupo. Juolab, nors pati Norvegijos sostinė yra gana brangi, tačiau visada galima susidaryti maršrutą, kuris nereikalaus labai daug pinigų. Tuo pačiu pateikiame pačių populiariausių ir labiausiai įtraukiančių vietų sąrašą, kuris padės pažinti nuostabiojo Oslo magiją.

„Vigelandsparken“ skulptūrų parkas

Nuostabus, daugiau nei 80 akrų dydžio parkas džiugina turistų akis skulptūromis. Daugiau nei 200 skulptūrų autorius – garsusis menininkas Gustavas Vigelandas. Suprantama, kad menas patinka ne visiems, tačiau didžiausias šio parko išskirtinumas – platus įvairiausių skulptūrų pasirinkimas kiekvieno skoniui. Ne veltui šį parką kiekvienais metais aplanko daugiau nei keli milijonai turistų

Operos ir baleto teatras

Dar viena lankytina vieta, kuri sulaukia milijonų turistų. Labiausiai akis traukia inovatyvi architektūra. Tiesa, svarbiausia ne išorė, o vidus, kadangi būtent čia yra rengiami nuostabūs baleto pasirodymai, kurie žymūs ne tik visoje Norvegijoje, tačiau net ir Europoje. Svarbiausia, kad kuo anksčiau įsigysite bilietus internetu – tuo ramesnis galite būti, kad rasite tai, kas Jums tinka.

Holmenkollen slidinėjimo platforma

Jeigu esate sniego ir kalnų mėgėjas – tokiu atveju būtina apsilankyti slidinėjimo platformose, kurios pritaikytos tiek pradžiamoksliams, tiek ekspertams. Galima drąsiai sakyti, kad tai yra pati moderniausia slidinėjimo platforma ne tik Europoje, tačiau ir visame pasaulyje. Svarbiausia, kad labai platus skirtingų trasų pasirinkimas leidžia kiekvienam susirasti geriausiai jo poreikius tenkinantį variantą, kuris padės išvengti traumų, o paprasčiausiai mėgautis slydimo procesu.

Vikingų laivo muziejus

Turbūt vikingai yra tokia svarbi norvegų dalis, kaip kad cepelinai kalbant apie lietuvius. Taigi, vikingų muziejus, kuris yra įkurtas laive – vienas iš būtinai aplankytinų objektų, kuris leis ne tik susipažinti su vikingų gyvenimo ritmu, tačiau taip pat ir pabuvoti tikrai unikaliame muziejuje.

Nacionalinis istorijos muziejus

Galima drąsiai sakyti, kad kiekviena valstybė turi bent po vieną nacionalinį muziejų, kuriame yra sutalpinta visa šalies istorija. Taigi, Norvegija yra ne išimtis ir būtent Osle galite rasti šį puikų muziejų. Pačiame muziejuje rasite ne tik istorinius eksponatus, tačiau taip pat ir botanikos sodą, kuriame yra daugiau nei 800 skirtingų augalų.

Etnologijos muziejus

Tai muziejus po atviru dangumi, tam tikra prasme labai primenantis mūsų Rumšiškių muziejų. Bandymas atkurti senovės norvegų gyvenimo ypatumus – sėkmingas, kadangi didelėje teritorijoje yra išties labai platus įdomių eksponatų pasirinkimas, kurie padės geriau suprasti šiaurietiško gyvenimo tempą.

Nacionalinė galerija

Meno mėgėjai taip pat turėtų apsilankyti ir Oslo Nacionalinėje galerijoje, kurioje eksponuojami tiek garsiausių šalies menininkų, tiek šiuolaikinių meno žinovų darbai. Būtent čia galite pamatyti puikiai visiems žinomo E. Muncho paveikslą „Šauksmas“. Sakoma, kad realybėje jis yra dar įspūdingesnis nei nuotraukose.

Oslas yra labai įvairus, tad pradėję susidarinėti kelionės maršrutą išties galite pasimesti. Paprasčiausiai sunku apsispręsti, kurios lankytinos vietos vertos daugiau dėmesio, o kurias reikia praleisti. Geriausia, žinoma, planuotis pagal savo poreikius, ir tuo pačiu pasilikti šiek tiek vietos laisvumui, manevringumui, kadangi dažniausiai kelionės eigoje atsiranda vietų, kurios traukia, nors ir nebuvo sąraše.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *