Padėtis Trakų ligoninėje išlieka įtempta, bet valdoma: daugėja besimptomių susirgimo atvejų

Parašyta: 2020-12-22 | Kategorija: Naujienos, Sveikata, Trakai |

„Stebint įtemptą situaciją šalies ligoninėse ir nemažėjančius susirgimų atvejus pačiame Trakų rajone, naujos Vyriausybės įvestos griežtesnės karantino sąlygos yra būtinos, norint sustabdyti viruso plitimą – tai privalėjo būti padaryta daug anksčiau. Šiandien Trakų ligoninėje darbuotojai dirba atiduodami paskutines jėgas, darbo krūviai labai išaugę, tačiau kiekvienas atlieka savo pareigą. Norisi tikėti, kad savo pareigos likti namuose ir saugoti artimuosius artėjant šventėms laikysis ir šalies gyventojai“, – apie tai, kaip vertina naujausius Vyriausybės sprendimus ir padėtį ligoninėje pasakoja Trakų ligoninės vadovas Antanas Česnulevičius.

VšĮ Trakų ligoninės direktorius Antanas Česnulevičius

Per pastarąją savaitę, Trakų rajono savivaldybės duomenimis, koronaviruso susirgimų skaičius Trakų rajone perkopė 500. Ligoninės vadovas sako pastebintis tendenciją, jog rajone daugėja besimptomių susirgimo atvejų: „Šiandien koronavirusas vis dažniau nustatomas pacientams, kurie nejaučia jokių simptomų ir į ligoninę atvyksta dėl visai kitų priežasčių. Šis aspektas neramina ir dar kartą įrodo, kodėl taip svarbu riboti asmenų kontaktų skaičių – užsikrėsti šiuo virusu ypač lengva artimoje aplinkoje“.

Šiandien Trakų ligoninėje gydomi 25 asmenys, sergantys COVID-19 liga. Daugiausiai tai vyresnio amžiaus žmonės, kuriems pasireiškia karščiavimas, silpnumas, kosulys. Iš viso šiuo metu ligoninėje yra įsteigtos 25 lovos šia liga sergantiems pacientams – kol kas techninių resursų situacijai suvaldyti pakanka: „Gera žinia ta, kad ligoninėje pavyko trigubai padidinti deguonies prieigų skaičių – jei anksčiau turėjome aštuonias lovas pacientams su deguonies prieiga, tai šiandien, įdiegus papildomą įrangą, deguonies prieigų kiekį pavyko padidinti iki 25, tad esant poreikiui deguonimi galės būti aprūpinti visi pacientai, kuriuos turime galimybę priimti į COVID skyrių. Padidinome deguonies prieigas Terapijos ir Chirurgijos-traumatologijos skyriuose“.

Visgi, pasak vadovo, personalo situacija ir toliau išlieka sudėtinga – į ligoninę atvyksta įvairiais susirgimais, tiek COVID-19 sergančių pacientų, todėl ligoninės personalas nuolat susiduria su tiesiogine koronaviruso infekcijos grėsme – šiuo metu nuo koronaviruso gydosi 29 ligoninės darbuotojai, 6 šiuo metu yra saviizoliacijoje. Dalis personalo užsikrečia artimoje aplinkoje šeimoje, dalis nuo kolegų.

„Kiekvieną dieną Trakų ligoninėje dirbantys darbuotojai rodo savo atsidavimą pašaukimui – nors darbo krūvis išaugo, dirbti galintys darbuotojai visi vieningai atlieka savo funkcijas, neretai padėdami ir pavaduodami kolegas. Vien padėkos žodžių šiems žmonėms neužtenka, todėl vienu pagrindinių ligoninės vadovybės tikslų ir toliau išlieka ligoninės darbuotojų saugumo užtikrinimas, kuris įgyvendinamas laikantis griežtų SAM nustatytų apsaugos reikalavimų“, – apie sudėtingą situaciją ligoninės viduje pasakoja vadovas A. Česnulevičius.

A. Česnulevičius primena, kad nepaisant vyraujančių iššūkių Konsultacinėje poliklinikoje šiuo metu konsultuoja dalis specialistų, ligoninėje teikiama būtinoji pagalba, veikia Vaikų ligų, Anesteziologijos-reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriai, nepilnu pajėgumu – Terapijos bei Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriai. Visiems atvykstantiems pacientams matuojama temperatūra, jie privalo dėvėti apsaugines veido kaukes, pacientų lankymas ligoninėje yra draudžiamas.

Tie pacientai, kurie pajunta pirmuosius peršalimo ir koronavirusui būdingus požymius, pirmiausiai turėtų kreiptis skambinti savo šeimos gydytojus.

 

Dažniausiai pasireiškiantys simptomai, sergant koronavirusu:

  • karščiavimas;
  • sausas kosulys.

Rečiau pasitaikantys simptomai:

  • maudimas ir skausmas;
  • gerklės skausmas;
  • viduriavimas;
  • galvos skausmas;
  • skonio ar kvapo nejutimas.

Užsikrėtusiam žmogui simptomai vidutiniškai pasireiškia per 5–6 dienas, nors šis laikotarpis gali trukti iki 14 dienų.

Apsaugos priemonės, kurių privaloma laikytis:

  • dažnai plaukite rankas. Naudokite muilą ir vandenį arba alkoholinį skystį rankoms;
  • laikykitės saugaus atstumo nuo kito asmens;
  • dėvėkite apsauginę veido kaukę;
  • be reikalo nelieskite akių, nosies ar burnos;
  • kosėdami ar čiaudėdami nosį ir burną pridenkite sulenkta alkūne arba audiniu;
  • jei jaučiatės prastai, likite namuose ir pasikonsultuokite su šeimos gydytoju;
  • jeigu pasireiškė karščiavimas, kosulys, tapo sunku kvėpuoti, kreipkitės medicininės pagalbos.

 

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite