Pagerbė bibliotekos darbuotoją

Parašyta: 2016-02-23 | Kategorija: Kultūra, Lentvaris, Naujienos |
Trakų rajono literatų brolijos „Aukuras“ nariai  pagerbė R. Daudytę-Minkevičienę

Trakų rajono literatų brolijos „Aukuras“ nariai pagerbė R. Daudytę-Minkevičienę

Praėjusią savaitę Lentvario bibliotekoje rinkosi Trakų rajono literatai. Čia surengtos literatų popietės metu, jie sveikino šios bibliotekos darbuotoją, Trakų rajono literatų brolijos „Aukuras“ vicepirmininkę Rūtą Daudytę-Minkevičienę jubiliejinio gimtadienio proga. Kūrybos draugai linkėjo Rūtai sėkmės darbe, kūrybinio polėkio, dėkojo jubiliatei už jos nuoširdų triūsą ne tik bibliotekoje, bet ir už veiklą telkiant rajono literatus. Literatai ne tik sveikino Rūtą, bet ir skaitė savo kūrybą. Jubiliatės pasveikinti buvo atvykusi ir Trakų rajono merė Edita Rudelienė. Merė padėkojo Rūtai už ilgametį kūrybingą, nuoširdų darbą bibliotekoje ir įteikė jai Padėkos raštą.
Gimusi Lentvaryje Rūta neiškeitė savo gimtinės nei į kitus miestus, nei į kitus kraštus. Čia jos prabėgo vaikystė, čia suskambo pirmųjų mokslo metų skambutis, čia buvo sušoktas ir abiturientų valsas.
Ji mokėsi Lentvario M. Šimelionio vidurinėje mokykloje, kur praleistus metus su džiaugsmu prisimena. Ji geru žodžiu mini šios mokslo šventovės mokytojus. Ji džiaugiasi, kad meilę lietuvių kalbai ugdė mokytojas ir mokyklos direktorius Motiejus Šimelionis, mokytojos Aldona Venclovienė, Genovaitė Valašinienė ir kiti mokytojai. Šios pamokos padeda ir dabar Rūtai ne tik darbe, bet ir kūryboje, nes ji rašo eilėraščius.
Gavusi vidurinio mokslo atestatą Rūta mokėsi Vilniaus kultūros mokykloje ir įgijo bibliotekininkės specialybę, vėliau studijavo tuometiniame Vilniaus valstybiniame universitete (dabar Vilniaus universitetas). Darbinę veiklą pradėjo Trakų rajono viešojoje bibliotekoje, vėliau įsidarbino Vilniaus Gedimino Technikos universiteto bibliotekoje, o nuo 2001 metų iki šiol sėkmingai darbuojasi Lentvario miesto bibliotekoje.
Rūta Lentvaryje sukūrė šeimą ir kartu su sutuoktiniu Alvydu augina dukrą Vilmą ir sūnų Andrių.
Jos kūryba buvo publikuota Trakų literatų almanachuose: „Trakuvos poezija“ ( 2004), „Trakuvos literatų kūryba“ (2010), „Vingis“ (2012).
Rūta suranda laiko ir periodinei spaudai. Jos straipsniai publikuojami Trakų rajono laikraščiuose „Trakų žemė“ ir „Galvė“. Almanache „Trakų krašto literatai“ R. Daudytė Minkevičienė atvirauja: „Eilėraščius rašau nuo jaunystės. Savo išgyvenimus ir jausmus daugiausiai palieku popieriuje. Nors eilėse juntama pesimizmo gaidelė, gyvenime esu optimistė ir tikiu, kad po juodos nakties išauš saulėtas rytas“.
Rūta kartu su Trakų rajono literatų brolijos „Aukuras“ pirmininke Terese Balkute-Zolotuchiniene padeda surinkti ir paruošti spaudai Trakų rajono literatų kūrybos almanachus. Ypatingai daug teko jai darbuotis praėjusias metais, surenkant literatų kūrinius bei fotonuotraukas ir ruošiant leidybai almanachą „Trakų krašto literatai“(spausdino UAB „Vilniaus kopija“, 2015).

Eglė JASIUKEVIČIENĖ, Kęstutis PETKŪNAS
K. Petkūno nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *