Pagrindiniai statybininkų atributai: ką turėti su savimi?

Parašyta: 2022-07-29 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Jei ketinate pradėti karjerą statybose, tikriausiai jau perskaitėte kelis darbo aprašymus. Šiuose pareigybių aprašymuose gali būti nurodyti sertifikatai ir išsilavinimas, kurių jums reikia norint įgyti kvalifikaciją. Kai kuriuose darbo skelbimuose pamirštama paminėti pagrindinius įrankius, reikalingus jūsų užduotims atlikti arba statybų karjerai pradėti.

Šie įrankiai turėtų būti laikomi privalumu, jei planuojate dirbti statybos pramonėje:

  • Kietos kepurės šalmas
  • Plieniniai aulinukai
  • Apsauginė liemenė
  • Respiratoriaus kaukė
  • Įrankių diržas su pagrindiniais įrankiais

Kietos kepurės šalmas

Kietasis šalmas yra pati pagrindinė, bet pati svarbiausia priemonė. Statybvietės yra vietos, kuriose gali įvykti daugiausia galvos traumų, ypač jei nenešiojate kietos kepurės. Pagrindinė kepurės paskirtis – apsaugoti galvą nuo krintančių daiktų. Jei dirbate labiau specializuotą darbą, jums gali prireikti ir specializuotos kietosios kepurės. Specializuotos kietos kepurės gali:

  • sumažinti elektros smūgius
  • padidinti matomumą dirbant naktinį darbą
  • įtraukti kalnakasių šviesos priedus
  • apima veido skydelį suvirintojams
  • turėti skydelių ar ausinių priedus

Kietosios kepurės būtinos statybvietėse, nes gali kilti pavojus galvai. Jei tik pradedate statybas ar kvalifikuotus amatus, kieta kepurė yra privalomas reikalavimas. Rangovai jūsų atsisakys, jei su savimi neturėsite kietos kepurės. Tai ne tik būdas sumažinti jų riziką, bet ir jūsų asmeninis saugumas. Jūsų galva yra svarbiausia jūsų kūno dalis, todėl pasirūpinkite ja įsigydami ir užsidėję kietą kepurę. Darbo saugos priemonės yra būtinos tokio pobūdžio darbe.

Plieniniai batai su pirštais

Kai galvojate apie riziką ir galimus pavojus statybvietėje, būtina turėti plieninių batų porą. Panašiai kaip kietasis šalmas, plieniniai batai yra būtini dirbant darbo vietoje. Įprasti batai neveiks statybvietėje. Plieniniai aulinukai sukurti su sustiprintu pirštu, kad apsaugotų kojas nuo krintančių daiktų ar suspaudimo. Daugumos plieninių batų padas yra su sustiprinta danga, kad apsaugotų jus nuo dalykų, kurie gali pradurti pėdą (pvz., vinių).

Prieš pirkdami plieninių batų porą, atkreipkite dėmesį į etiketėje esančius ženklus. Šie ženklai nurodo standartus, kuriuos atitinka šie batai, taip pat jų apsaugos tipą ir lygį.

Apsauginė liemenė

Saugos liemenė taip pat yra viena iš dalių, kurių jums reikia jūsų AAP rinkiniui. Be kietos kepurės ir plieninių batų poros, saugos liemenė yra griežtas reikalavimas daugelyje darbo vietų. Prieš pradėdami ieškoti statybos darbų ar projektų, įsitikinkite, kad po ranka turite apsauginę liemenę. Tai būtina priemonė, nes padeda išlikti matomiems, ypač dirbant keliuose.

Ryškiai geltoną, oranžinę ar bet kokios kitos fluorescencinės spalvos liemenę sunku nepastebėti. Dėvėdami apsauginę liemenę, būsite gerai matomi bet kuriuo paros metu. Jis taip pat gali būti naudojamas kaip jūsų kolegų darbuotojų identifikatorius. Jei planuojate dirbti darbo vietoje, kur reikia stovėti kelyje arba dirbti tamsoje, tuomet jums tikrai reikia saugos liemenės.

Daugumoje darbo vietų vis tiek privaloma dėvėti apsauginę liemenę, todėl verčiau ją įsigykite likusiai savo karjeros daliai.

Respiratorinė kaukė

Respiratoriaus kaukės naudojimas apsaugo jus nuo kenksmingų teršalų, esančių ore. Net dulkės gali turėti įtakos jūsų kvėpavimui ir darbui. Paprastai yra taikomas procesas, užtikrinantis, kad jums nereikės dėvėti respiratoriaus.

Respiratoriaus kaukė gali būti laikoma „paskutine gynybos linija“, kai negalima sulaikyti teršalų. Bet kokiu atveju verta įsigyti respiratorių, nes aplinka, kurioje dirbate, gali keistis per visą jūsų karjerą.

Daugumoje darbo vietų respiratorių kaukės nėra privalomos. Tačiau kai kuriose srityse privaloma turėti respiratoriaus kaukę. Pavyzdžiui, vienas iš dažniausiai išvengiamų oro teršalų yra asbestas.

Visos kitos, čia nepaminėtos, apsauginės darbo priemonės, tokios kaip atsparūs ugniai ar vandeniui rūbai, įvairios apsauginės pirštinės, įskaitant suvirintojo pirštinės iš atvila.lt tik pagerins jūsų asmeninį įvaizdį prieš darbdavius ir rangovus bei pagerins darbo kokybę ir rezultatus.

PR

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *