PALUKNIO VIDURINĖ MOKYKLA UŽKOPĖ Į GIMNAZIJOS LYGĮ

Parašyta: 2017-05-30 | Kategorija: Mokyklos, Naujienos, Paluknys |

Trakų rajono Paluknio Longino Komolovskio gimnazijoje džiaugsmo ir vilčių šiemet buvo daugiau negu įprastai – mes šventėme gimnazijos inauguraciją: 2017 metų vasario 2 dieną sėkmingai įveikę vidurinio ugdymo programos akreditaciją, tapome gimnazija. Vidurinio ugdymo programą įgyvendinsime drauge su kaimynine Paluknio „Medeinos” gimnazija.

  Gegužės 23 dieną Rūdiškių muzikos mokyklos pučiamųjų orkestro „Valery Brass”, vadovaujamo Aleksandro Šamanino, lydima šventinė kolona iš mūsų gimnazijos kiemo pajudėjo bažnyčios link, kur vyko mišios, kurias aukojo Trakų Šv. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios dekanas Jonas Varaneckas bei Paluknio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Tadas Švedavičius. Mišių metu buvo pašventinta gimnazijos vėliava, į kurios stiebą įkaltos 7 simbolinės vinys. Po pamaldų visa mokyklos bendruomenė, svečiai, mokiniai, jų tėvai susirinko į gimnazijos kiemą, kuriame buvo pašventinta naujoji iškaba, skelbianti, jog nuo šiol mokykla tapo Paluknio Longino Komolovskio gimmnazija. Peržengusi gimnazijos slenkstį, šventinė kolona stabtelėjo 1 aukšto fojė, kur buvo pašventinta atminimo lentelė, skirta Longinui Komolovskiui.

 Vėliau iškilmės persikėlė į gimnazijos aktų salę, į kurią 12 klasės mokiniai Alina Barataševič, Justyna Lapeiko, Lukaš Mackevič skambant fanfaroms įnešė gimnazijos vėliavą. Inauguracijos proga mūsų pasveikinti atvyko garbingi svečiai: Europos parlamento narys Valdemar Tomaševski, LR seimo narys Jaroslav Narkevič, ,,Macierz Szkolna“ pirmininkas Juzef Kvetkovski, Trakų r. savivaldybės merė Edita Rudelienė, Trakų r. savivaldybės mero pavaduotoja Marija Puč, Trakų r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič, Trakų r. savivaldybės tarybos narės Alina Kovalevskaja, Teresa Solovjova, Tadeuš Tučkovski, Nijolė Romaškienė, taip pat atvyko Trakų r. savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Regina Žukienė, Evelina Solovjova, pasieniečių aviacijos rinktinės štabo viršininkas Rimantas Karpavičius, Paluknio seniūnė Marija Golubovska, Lietuvos lenkų sąjungos Trakų r. Paluknio skyriaus pirmininkė Renata Joknienė,  bendruomenės „Dienmedis” pirmininkė Alina Rizgelienė.

  Nuoširdžius sveikinimų žodžius tarė švietimo įstaigų vadovai: Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorė Jolanta Martyncevienė, Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos direktorius Francišek Žeromski, Paluknio „Medeinos” gimnazijos direktorius Vytautas Gustas, Senųjų Trakų Anžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos direktorius Romuald Gžybovski, Trakų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Vincenta Dziugevič, Paluknio lopšelio – darželio direktorė Irena Kravčun, taip pat buvusios mokytojos: Alina Kamilevič, Aldona Gaidienė, Rima Gulbinavičienė, Leonora Mackevič, Honorata Ščiglo.

  Visa gimnazijos bendruomenė labai džiaugėsi Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje Konsulinio skyriaus vadovo, ministro–patarėjo Stanislavo Cygnarovskio, Lenkijos ambasados II sekretoriaus Lukašo Kazmierčako vizitu. Šią svarbią mums dieną sulaukėme daug svečių ir iš Lenkijos. Į inauguracijos iškilmes atvyko Longino Komolovskio žmona Zofija su sūnumi Michalu, taip pat buvęs kontrolės tarnybos Generalinis direktorius Jozef Gurny su sutuoktine Valerija Gurna, kontrolės tarnybos Varšuvoje Prezidentas Kšištof Kvetkovski, Gožovo akademijos rektorė Elžbieta Skorupska-Račynska, prorektorius Pšemislav Slovinski, Brodnicos savivaldybės seniūnas Edvard Lukaševič, Brodnicos savivaldybės Moterų tarybos pirmininkė Ana Glabiševska ir kiti garbingi svečiai.

Su dideliu jauduliu velionio Longino Komolovskio sutuoktinė Zofija kalbėjo apie savo vyrą, kuris skatino burtis lenkų bendruomenę Lietuvoje, rūpinosi, kad būtų modernizuotos lenkiškos mokyklos, kurioms nuolat skyrė finansinę paramą. Velionio žmona Zofija taip pat prisiminė savo vyro vaikystę, jaunystės ir gražaus santuokinio gyvenimo metus, vyro jautrumą žmonėms ir jų nelaimėms.

 Tiek pasirengimas šventei, tiek pati šventė parodė, kas iš tiesų telpa į žodį „gimnazija”. Gimnazija – tai pirmiausia mūsų mokiniai. Miela buvo žiūrėti į juos deklamuojančius eilėraščius, dainuojančius dainas, šokančius. Šalia mokinių, žinoma, – mokytojai. Dar nepavargę, švelniu globojančiu žvilgsniu sekantys savo ugdytinius. Mokytojai šventei pradėjo ruoštis dar ankstyvą pavasarį: gimnazijos direktorė Agnieška Sakovič ir dailės mokytoja Renata Chosčijeva, pasitarusios su kolektyvu, sukūrė gimnazijos emblemos meninę koncepciją ir dizainą, pasirūpino, kad ji būtų pagaminta. Lenkų kalbos mokytoja Teresa Rynkevič parašė šventės scenarijų, muzikos mokytoja Renata Joknienė ir šokio mokytoja Ivona Grigienė repetavo su gimnazijos vokalinio instrumentinio ansamblio „Strumyk” nariais, kad iškilmių metu skambėtų gyva muzika ir dainos, kurios džiugintų susirinkusius į šventę. Gimnazijos direktorė Agnieška Sakovič ir direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Vaclav Gudalevič ruošėsi dar atsakingesnei misijai – iškilmių vedėjų pareigoms.

 Prie mūsų siekio tapti gimnazija prisidėjo daug kas: mokiniai, mokytojai, tėvai, buvę mokiniai, kaimo bendruomenė – seniūnija, lopšelis – darželis, Paluknyje veikančios įmonės bei organizacijos. Visi jie padėjo mums akreditacijos metu, nes jautė atsakomybę už vaikų ateitį – tai mūsų bendra ateitis. Ir visi mes – visa gimnazijos bendruomenė – ją kuriame ir kursime drauge. Turbūt tai ir yra pagrindinė mažo kaimo mažos mokyklos – gimnazijos – vertybė – būti arti vieniems kitų. Aišku, mums augti yra kur. Bet mes turime tai, kas mus visus augina: gimnazijos, mokslo, kūrybos dvasią. Būtent tvirtėjančios bendrystės palinkėjo visiems ir gimnazijos direktorė Agnieška Sakovič savo šventinėje kalboje. Taigi mes, visa Paluknio Longino Komolovskio gimnazijos bendruomenė, pažadame: augsime bendrystėje. Augsime, atsiremdami į gimtą žemę, šakomis siekdami savo gražių svajonių. Gražiausias inauguracijos akimirkas įamžino matematikos mokytoja Anžela Ruškevič.

 Paluknio Longino Komolovskio gimnazijos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja UAB „Medarvitas” vadovui Dariui Perstiniavičiui, UAB „Pjūklas” vadovui Vaclovui Perstiniavičiui, IĮ vadovui Vitalijui Zachaževskiui, ŽŪB „Merkys” vadovui Valerijui Jusioniui, UAB „Lukonė” vadovei Zigfridai Ruškevič, parduotuvės vedėjai Boženai Kozlovskai, verslininkui Lechui Bylinskiui už finansinę paramą, skirtą šventės organizavimui. Už paramą ačiū taip pat tariame Trakų rajono savivaldybei bei visiems, šią dieną buvusiems ir mums padėjusiems.

Inauguracijos iškilmės buvo kupinos ne tik dalyvavusių svečių šiltų žodžių, palinkėjimų ir dovanų gimnazijai, bet ir linksmų dainų, smagių šokių, kūrybingų mokinių pasirodymų, skaidrių, kuriose užfiksuotos svarbiausios mokyklos istorijos ir švenčių akimirkos. Mes džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų gimnazija papildė Trakų rajono savivaldybės gimnazijų sąrašą.

Agnieška Sakovič,

Trakų r. Paluknio Longino Komolovskio

gimnazijos direktorė,

Daiva Daukševičienė,

lietuvių kalbos mokytoja


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *