Paminklų gamyba. Iš ko gaminami paminklai?

Parašyta: 2019-01-02 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai |

PR

 

Nors technologijos paminklų gamybos ir visose kitose srityse sparčiai tobulėja, tačiau pagrindinės paminklų gamybos  medžiagos išliko tokios pačios. Tai: granitas, marmuras, bronza, cementas ar betonas, geležis, smiltainis ir kalkakmenis.

Asociatyvinė nuotr.

Granitas – išgaubtas, natūraliai gražus akmuo. Tai – grūdėtos struktūros kristalinė uoliena, kuri yra itin tvirta. Granitas iš kitų akmenų išsiskiria raštų bei spalvų įvairove, todėl jis yra pats populiariausias akmuo, iš kurio gaminami antkapiniai paminklai. Šis akmuo yra labai kietas, atsparus temperatūrų pokyčiams, rūgštiniams lietums. Granito rūšių – labai daug: Gialo California, Madura Gold, Ivory Cream, Imperial Gold, Riviera Gold, Cosmic Black, Fusion, Madre Perla ir daugybė kitų.

Marmuras dažniausiai buvo naudojamas nuo 1850-ųjų iki 1920-ųjų. Jis buvo pigus ir lengvai poliruojamas, supjaustomas tuo metu turimais įrankiais. Šis akmuo populiarus ir dabartiniais laikais. Tačiau, nors marmuras yra blizgus ir gražiai atrodo, jis bijo drėgmės, dėl kurios gali nublukti, deformuotis. Be to, jis yra gana minkštas, todėl lengvai apdirbamas. Marmuro spalvų įvairovė yra didelė: nuo baltų atspalvių iki juodos, rudos, ryškiai mėlynos, žalios spalvos atspalvių ir pan. Marmuro rūšys: Rosso Verona, Crema Marfil, Verde India, Bardiglio, Nero Tunezi, Portoro Oro, White Vein ir kt.

Bronza yra vario lydinys, kuris paprastai naudojamas ginklams ir įrankiams gaminti. Tačiau ji papildo ir antkapinių paminklų dizainą, suteikia jiems elegantiškumo. Nors bronza yra labai vertinama dėl ilgaamžiškumo ir atsparumo įvairioms oro sąlygoms, tačiau ji yra padengta patina (žaliu, rudu ar mėlynu apnašu), o tai patinka ne visiems. Patina ant varinių ar bronzinių daiktų susidaro veikiant oro drėgmei arba ja specialiai padengiamas įvairių meno kūrinių paviršius, norint juos apsaugoti.

Betonas ir cementas pasirenkami dėl to, jog jie lengvai formuojami, tačiau ant jų kaupiasi pelėsis.

Geležis buvo populiari karalienės Viktorijos eros metu. Tai plastiškas, kalus metalas.

Taigi paminklų gamyba galima iš įvairių medžiagų, tačiau populiariausias vis dėlto yra granitas. Paminklų gamyba iš granito – didelės pasirinkimo galimybės, nes šis akmuo gali būti įvairių spalvų bei struktūrų.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *