Paroda „Išrinktieji“ Trakuose

Parašyta: 2020-01-14 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Kone visą Lietuvą apkeliavusi fotomenininkės, žurnalistės Lilijos Valatkienės paroda „Išrinktieji“ užsuko į istorinę sostinę Trakus. Kultūros rūmų (Vytauto g. 69) meno galerijoje „Fojė“ sausio 15 d. 17:00 val. vyks parodos „Išrinktieji“ atidarymas, susitikimas su šios parodos ir to paties pavadinimo albumo autore, Trakų – Lietuvos kultūros sostinės 2020 – ambasadore Lilija Valatkiene.

Menininkė Lilija Valatkienė pristato savo parodą „Išrinktieji“

Renginio dalyviai bus kviečiami įsijungti į edukaciją „Žaidimų galerijoje“. Jos metu meno kūriniai virs dėlionėmis, bus išrinkti ir vėl surenkami. Išbandyti jėgas dėlionėse galės ir vaikai, ir suaugusieji.

„Projektas „Išrinktieji“– tai dailininkų psichologinių portretų, sujungtų į segmentus, alegorinė dėlionė (puzzle), jų nutapytų paveikslų reali dėlionė bei viską fiksuojantis ir intrigą atskleidžiantis katalogas, kuris yra savotiška psichologinio portreto žanro „veidaknygė“. Paroda – tai mano subjektyvi „Išrinktųjų“ metaforos (Visi pašauktieji, bet ne visi išrinktieji) interpretacija, todėl į mano išrinktuosius pažvelkite taip pat subjektyviai“, – sako kūrėja.

Autorė pustrečių metų su fotoaparatu „medžiojo“ savo išrinktuosius ir taip sukūrė didelio formato fotografijų ekspoziciją „Išrinktieji“. Tai 90 garsių šiandienos Lietuvos dailininkų, dailėtyrininkų portretai, kurie užfiksuoti ir išleistame albume.

Kiekviename mieste Lilija Valatkienė pristato ir savo „Išrinktųjų“ kūrybą. Trakuose parodos atidarymo vakarą svečių lauks tapybinė-muzikinė dailininkų Rūtos Eidukaitytės, Raimondo Savicko ir Svajūno Armono kūryba, – tai paveikslai bei šio kūrybinio dueto naujausios dainos ir muzika.

Lilija Valatkienė – žurnalistė, redaktorė, fotomenininkė. 19892009 laikraščio „Lietuvos rytas“ žurnalistė, žurnalų „Stilius“ ir „Stilius PLIUS“ įkūrėja bei vyriausioji redaktorė. Menininkė dirba su keliais kūrybiniais projektais, skaito paskaitas, iliustruoja knygas, rašo straipsnius apie Lietuvos menininkus bei aktyviai dalyvauja parodose. Surengė 23 personalines foto ir mišria technika atliktų kūrinių parodas.
Lietuvos bibliotekose skaito edukacines paskaitas apie Mažąją Lietuvą, apie garsųjį LDK politiką, diplomatą ir kompozitorių M. K. Oginskį, apie Lietuvos filosofą, rašytoją, lietuvybės puoselėtoją Vydūną.

Lilija Valatkienė – Lietuvos žurnalistų sąjungos bei Žurnalistų kūrėjų asociacijos narė. 2015 m. jai suteiktas Lietuvos meno kūrėjo statusas.

 

Bitė URBONĖ

Pauliaus Lileikio nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *