Paroda Užutrakyje vainikavo lietuvių ir lenkų kultūrinį bendradarbiavimą

Parašyta: 2013-10-04 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |
_DSC0162

Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorė A. Kandratavičienė pasveikino Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos direktorių G. Abaravičių su apdovanojimu

Rugsėjo 26 dieną Užutrakio dvaro rūmų pirmajame aukšte atidaryta unikali interjerų paroda „Atrasti namai“.

Ekspozicija parengta Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijai artimai bendradarbiaujant su Lenkijos kultūros paveldo specialistais ir muziejininkais. Restauruotose šešiose salėse eksponuojami baldai, taikomosios dailės kūriniai iš žymiausių Lenkijos muziejų kolekcijų.

Parodos atidaryme dalyvavo Lietuvos kultūros ministro pavaduotojas Romas Jarockis, Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministro pavaduotoja Malgožata Omilanovska, Lenkijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Jaroslavas Čubinskis, šios šalies Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos, muziejų, talkinusių rengiant parodą, vadovai ir atstovai, mūsų šalies Kultūros ministerijos, kultūros paveldo institucijų atstovai, specialistai.

TINP direkcijos direktorius Gintaras Abaravičius padėkojo svečiams iš Lenkijos už vaisingą, kelerius metus trunkantį bendradarbiavimą, pasidalijo savo mintimis apie Užutrakio dvaro sodybos gaivinimą, ateities sumanymus. Labai šiltai šį bendradarbiavimą įvertino, pasidžiaugė puikiais jo rezultatais Lenkijos atstovai.

Už plėtojamus abipusiai naudingus kultūros ryšius ir unikalių bendrų projektų įgyvendinimą Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministro pavaduotoja įteikė Lenkijos valstybinius apdovanojimus – bronzos medalius „Nusipelnęs kultūrai Gloria Artis“ TINP direkcijos direktoriui G. Abaravičiui ir projekto „Užutrakis“ koordinatorei Raisai Kobeckai.

Iškilmėse dalyvavusi rajono savivaldybės administracijos direktorė Asta Kandratavičienė pasveikino G. Abaravičių su garbingu apdovanojimu, palinkėjo jam ir jo vadovaujamam kolektyvui šalyje ir už jos ribų toliau sėkmingai gaivinti bei reprezentuoti Užutrakio dvaro kompleksą – vieną vertingiausių šalies kultūros paveldo objektų.

 

Sigita NEMEIKAITĖ,

Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *