Parodos, skirtos Hirošimos ir Nagasakio branduolinio bombardavimo 75-jų metinių tragedijai paminėti, atidarymas Trakuose

Parašyta: 2020-08-04 | Kategorija: Naujienos, Renginiai |

Trakų Rotary Klubas maloniai kviečia į parodos, skirtos Hirošimos ir Nagasakio branduolinio bombardavimo 75-jų metinių tragedijai   paminėti, atidarymą.

Šia paroda norime priminti  prieš 75 metus branduolinio ginklo panaudojimo Japonijoje pasekmes. Dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį ne tik į praeities tragediją, bet ir į dabarties aktualijas, Ignalinos, Černobylio, Astravo elektrinių grėsmes ir pasekmes visuomenės sveikatai ir gamtai.

Ekspozicijoje užfiksuoti Hirošimos ir Nagasakio branduolinio bombardavimo 1945 metų rugpjūčio 6 d. ir rugpjūčio 9 d. tragedijos vaizdai. Taip pat 1954 m Ramiajame vandenyne atlikto vandenilinės bombos sprogdinimo, 2011 metais įvykusios Fukušimos atominės jėgainės avarijos vaizdai bei Japonijos vaikų piešiniai. Prie nuotraukų pateikti išsamūs aprašymai lietuvių ir japonų kalbomis.

Parodą pristato TRAKŲ ROTARY KLUBAS.

Parodos iniciatorius judėjimo PRIEŠ ATOMINĘ IR VANDENILINĘ BOMBĄ Japonijoje narys, Černobylio medicinos Centro Lietuvoje įkūrėjas ir ilgametis vadovas, Trakų Rotary klubo 2002–2003 metų prezidentas Gediminas Rimdeika.

 

Parodos atidarymas įvyks 2020 m. rugpjūčio 4 d., 18 val. Karaimų g. 57A, Trakų galerijoje Vytinė.

 

Organizatorių inf.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *