Pašventintas Grendavės seniūnijos herbas ir vėliava

Parašyta: 2015-10-21 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Seniūnijos, Trakai |

Spalio 17 d. Grendavėje nuaidėjo seniūnijos vėliavos ir herbo pristatymo šventė „Grendavė – tai mana Lietuva“.

IMG_0919

Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Onuškio Šv. Apaštalų Jokūbo ir Pilypo bažnyčioje, kur klebonas Algimantas Gaidukevičius pašventino seniūnijos vėliavą ir herbą. Šv. Mišių metu smuikavo Laura Ustilaitė ir violančele grojo Vilija Gaižauskaitė.

IMG_0947

Grendavės seniūnijos seniūnas sveikino susirinkusiuosius šventės proga ir pristatė seniūnijos heraldiką.

IMG_0940

Po šv. Mišių seniūnas Aleksandras Abeciūnas kalbėjo: „Mes gyvename labai nuostabiame Lietuvos kampelyje, šalia Vilkokšnio ežero, kuris nuo senų senovės apipintas legendomis. Viena iš tų legendų yra susieta su mūsų seniūnijos vėliava ir herbu. Dailininkas prof. Juozas Galkus sukūrė vėliavą ir herbą, kuriuos 2011 m. aprobavo Lietuvos heraldikos komisija prie LR Prezidentūros ir 2012 m. sausio 16 d. dekretu patvirtino LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Herbo mėlyname fone vaizduojama sidabrinė fantastinė būtybė – vilko ir žuvies junginys – su auksiniu liežuviu ir ginklais: iltimis ir nagais. Vilkas – populiarus heraldikos simbolis, reiškiantis budrumą ir atsargumą, o žuvis simbolizuoja gausią vandens fauną, gebėjimą įveikti sunkumus. Mėlyna fono spalva – tai ištikimybės spalva, todėl noriu visus čia susirinkusius pasveikinti ir palinkėti būti stipriems, sveikiems, laimingiems, ištikimiems mūsų seniūnijai.“

IMG_0969

Buvo papasakota legenda apie Viklkokšnio ežerą: „Tai buvo labai seniai. Kai dar upės ir ežerai, debesys ir vėjai, paukščiai ir medžiai žmonių kalba kalbėjo. Iš Dzūkijos kalvelių ėmė tekėti skaidrioji Verknė. Ji buvo tokia graži, kad visi apie Verknužę kalbėjo, ją mylėjo. Pamilo gražiąją upelę ir Nemunas, kuris iškeliavo jos rankos prašyti.

IMG_1147 - Kopija

Nudžiugo Verknė tai sužinojusi ir ėmė linksmai čiurlenti. Išgirdo tai Vilkokšnis, irgi Verknę mylėjęs, papirko kalnus, kad jie pastotų Nemunui kelią. Veltui griovė Nemunas stačius skardžius, jų įveikti negalėjo.

IMG_1203 - Kopija

Tik išraižė didelius vingius. Verknė, sužinojusi mylimojo nedalią, liejo ašaras, prašė Vilkokšnio pasigailėti. Štai koks tas mūsų yra Vilkokšnis.“IMG_0957

Sveikinimo žodį tarė Trakų r. savivaldybės tarybos narė Asta Kandratavičienė, Onuškio seniūnijos seniūnė Zita Aniulienė, buvęs ilgametis Onuškio ir Grendavės seniūnas Juozas Okunevičius, Trakų r. laikraščio „Trakų žemė“ leidėjas ir vyr. redaktorius Juozas Vercinkevičius.

IMG_0965

Minėjimo dalyviai pagerbė 1918 m. Nepriklausomybės Akto signataro ir Lietuvos valstybės kūrėjo Donato Malinausko atminimą, nusifotografuodami prie jo žmonos Marijos ir sesers Filomenos kapo, esančio Onuškio bažnyčios šventoriuje.

IMG_0982 - Kopija

Toliau šventė persikėlė į Grendavės seniūnijos kiemą, čia gausiai susirinkusius grendaviečius pasveikino seniūnas A. Abeciūnas ir pristatė seniūnijos vėliavą ir herbą, padėkojo aktyviausiems seniūnijos gyventojams už aktyvią veiklą seniūnijos gyvenime ir įteikė padėkas: ūkininkams Petrui Karužui ir Laimonui Karpičiui, seniūnijos teritorijoje veikiančioms įmonėms „NS2“ ir UAB „Aerodream“, seniūnijos gyventojams Džiugintai Vaitiulionei, Miglei Dalgedaitei, Raimondui Lekevičiui.

Prie Malinausko kapo_Onuškio baž_šventoriuje_IMG_0991 - Kopija

Sveikinimo žodį tarė LR Seimo narė D. Mikutienė, Trakų r. savivaldybės tarybos narė Jelena Jočionienė, merės patarėja Eleonora Kravčun.

IMG_1103_copy

Koncertavo Grendavės moterų vokalinis ansamblis „Versmė“ (vadovė G. Kerienė), Onuškio kaimo kapela (vadovė Gražina Kulbickienė), Alytaus rajono kumečių bendruomenės kaimo kapela „Kaimynai“ ir populiarios muzikos grupė „Baika“

IMG_1092 - Kopija

Trakų žemės“ inform.

Juozo Vercinkevičiaus nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *