Patarimai, kurie padės išsirinkti domeną

Parašyta: 2019-10-20 | Kategorija: Skelbimai |

PR

Jeigu nusprendėte kurti internetinį tinklalapį, būtina pradėti nuo domeno paieškų. Kiekvienas specialistas jums pasakys, kad pirmiausia reikia apgalvoti, kokį pavadinimą norėtumėte duoti savo svetainei. Tačiau, kad tą padarytumėte, pirmiausia turite suprasti, kaip tinkamai tą padaryti. Mat domeno pavadinimas reikalauja gerai išmanyti tam tikrus aspektus.

Pirmiausia, nuspręskite, kokį domeno pavadinimo tipą pasirinksite. Tai gali būti Keyword domain – domeno pavadinimas, kuris būtų sudarytas iš raktažodžių. Ar antruoju atveju – brand name domain – domenas, kuris skambėtų, kaip jūsų internetinio tinklalapio prekinis ženklas.

Žinoma, kai kurie svetainių savininkai derina tiek pirmąjį variantą, tiek antrąjį variantą. Netrukus paaiškinsime, kaip tą teisingai padaryti.

Domenas iš raktažodžių

Renkantis domeno pavadinimą, kuris būtų sudarytas iš raktažodžių, reikia pradėti galvoti apie veiklą, kuri vystysite tinklalapyje. Pradėkite pasiimdami popieriaus lapą ir užsirašydami veiklas, kuriomis užsiima bei paslaugas, kurias teikia jūsų įmonė. Jeigu įmonė užsiima produktų pardavimu, atitinkamai, siūlomų prekių tipus.

Kada viską užsirašysite, bus lengviau išsirinkti vieną pavadinimą, kuris būtų aktualiausias. Geriausia surašykite ne daugiau 6 raktažodžių, kurie atspindėtų jūsų įmonės veiklą. Vienas optimaliausių pavadinimų yra sudarytas iš dviejų raktažodžių. Pavyzdžiui, kosmetikos parduotuvė, baldų montavimas.

Domenas turi skambėti

Tikrai kiekvienas specialistas pasakys, kad domeno pavadinimas turi būti aiškiai tariamas ir lengvai skambėti. Patariama galvojant domeno pavadinimą vengti tų pavadinimų, kurie skambėtų dviprasmiškai ar susidarytų iš itin sunkių konstrukcijų. Stenkitės, kad domeno pavadinimas būtų kuo trumpesnis. Ar pavadinimas suprantamas ir aiškus, galite lengvai įsitikinti paskambinę savo artimam draugui. Paskambinkite ir pasakykite pavadinimą. Jeigu draugas supras iš pirmo karto ir neprašys jo pakartoti, pavadinimas tinkamas.

Simboliai, brūkšniai

Tikriausiai jau perpratote, kad pavadinimas turi būti aiškus ir jeigu paskambinus telefonu reikėtų diktuoti brūkšnius ir neaiškius simboliu, būtų pernelyg sudėtinga. Taip pat patariama, jeigu tik įmanoma, nenaudoti skaičių.

Domeno galūnė

Jeigu kiek domėjotės domeno sandara, greičiausiai jau susipažinote, kad domeno galūnė padiktuoja jūsų verslo lokaciją. Kitaip tariant, pasirinkus „lt” galūnę, ji priklausytų tik Lietuvos rinkai, „com”, „eu” – tarptautinei, ir t.t. Būtina žinoti, kad jūsų varžovai gali registruoti tokį patį domeno pavadinimą tik su kita galūne, tad patariama iš karto užregistruoti visas tris. Atsarga gėdos nedaro. Jeigu naudosite tinklalapį tik vietinei rinkai, tuomet galėsite domenus su kitomis galūnėmis peradresuoti į „lt” tinklalapį.

Brand named domenas

Kaip jau ankščiau išskyrėme, domeno pavadinimas gali tiesiogiai būti jūsų įmonės pavadinimas. Pavyzdžiui, estele.lt, norvelita.lt. Tačiau reikia turėti omenyje, kad tokiam domeno pavadinimui reikės skirti itin daug laiko. Pačioje pradžioje pirmiausia reikės išreklamuoti jūsų įmonės prekinį ženklą, kitaip tariant, daug laiko skirti rinkodarai. Tačiau specialistai teigia, kad tokius pavadinimsu itin sunku iškelti į aukštas pozicijas paieškoje. Tokie pavadinimai taip pat turi skambėti aiškiai ir suprantamai. Jeigu jūsų įmonės pavadinimas ilgas, tuomet galite naudoti trumpinį.

Miksuoti domenai

Taigi, tokie domeno pavadinimai yra jūsų įmonės pavadinimo ir raktažodžio derinys. Tačiau specialistai šio varianto nepataria rinktis, verčiau rinktis pirmąjį arba antrąjį variantą.

Turėkite omenyje, kad geras domeno pavadinimas – tai ateities investicija. Kiek laiko ir pastangų įdėsite, tokius rezultatus ir turėsite.

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *