Patogus ir smagus būdas mokyti vaikus taupyti

Parašyta: 2016-04-15 | Kategorija: Lietuva, Naujienos |

LED-elektroninė-taupyklėKiekvienas tėvas savo vaikui nori geriausio ir siekia jį kuo anksčiau paruošti gyvenimui, kad netektų nusivilti ar nepasijustų kažko nemokantis. O šiame pasaulyje labai svarbu ne tik mokėti kalbėti, rašyti, skaityti ir skaičiuoti, bet ir skaičiuoti pinigus bei suprasti jų vertę. To moko taupymas.

Ar atsimenate tą smagų jausmą, kai kažko siekiate ir pamažu tam taupote? Kai esi mažas ir kiekvienas centas – aukso vertės, nes būtent tokie centai vienas prie kito sudarydavo sumą, kurios dėka būdavo galima įsigyti dviratį, taip trokštamą lėlę ar kitą žaislą? Toks taupymas visais laikais buvo ne tik prisidėjimas prie tėvų išlaidų vaiko trokštamam pirkiniui, bet ir pamoka, ką reiškia pinigai ir kaip su jais reikia elgtis.

Mokyti vaikus taupyti yra svarbu. Šitaip jie supranta, kad pinigai neatsiranda iš niekur ir kartais reikia palaukti iki momento, kai bus galima įsigyti labai trokštamą daiktą. Tačiau tokias pamokas, kaip ir dauguma kitų, reikia pateikti smagiai. Mokymasis su smagumo elementais – tai, kas padeda geriau įsisavinti informaciją. Taupymo pamokoms siūlomas elementarus ir lengvai prieinamas būdas – smagios, spalvingos ir mielos širdžiai taupyklės.

Žaisminga taupyklė gali tapti ne tik mokomąja priemone, siekiant padėti vaikui suprasti, kaip reikia elgtis su pinigais, bet ir žavia namų dekoracija. Šiuo metu gausu įvairių taupyklių, kurios papuoš kambarį, sužavės savo išvaizda ir dar pasiūlys papildomos veiklos. Tačiau renkant taupyklę, kaip ir bet kurį kitą daiktą, norisi kokybės, kainos ir laiko sąnaudų balanso. Visada neramu, kad nuvažiavus į konkrečią parduotuvę nerasite norimos taupyklės. Tačiau visam tam, kaip dažnai nutinka, gelbsti internetas.

Apsipirkimas neišeinant iš namų – tikras pagalbininkas kiekvienai mamai. Išrinkite taupyklę internetu, kuri padės vaiką mokyti taupyti ir pažinti pinigus – sutaupykite savo laiko. Tai vienas paprasčiausių patarimų, kurie padės išsirinkti smagią ir naudingą mokomąją priemonę.

Kodėl taupyklės? Kiekvieną savaitę davę savo vaikui kišenpinigių ar jam gavus dovanų iš močiutės, priminkite, kad pinigai gali padėti įgyvendinti savo svajonę – gauti dviratį ar lėlę. Tačiau paaiškinkite, kad šito reikia siekti. Ir kartais geriau gautus pinigėlius pasaugoti, o ne išleisti saldainiams. Tačiau mes visi buvome vaikais ir žinome, kaip sunku atsilaikyti prieš pagundas. Būtent tokiose situacijose ir gelbėja taupyklės vaikams.

Mažajam taupytojui daug smagiau bus dėti pinigus, kai taupyklė primins žaislą. Tada ir pats procesas taps žaidimu. Ir, žinoma, tai tarnaus ir kaip saugi vieta, iš kurios pinigai taip lengvai nenukeliaus iki artimiausios saldainių parduotuvės.

Kokių taupyklių būna? Dabar taupyklės neapsirioja viena kiaulaitės forma. Tiesą pasakius, pastebima, kad žmonės kaip tik ėmė dažniau ieškoti originalios ir senos formos – molinės kiaulės su kūjeliu, atėjus laikui ją sudaužyti. Tačiau pasirinkimas milžiniškas – nuo paprastų kvadrato formos su spynele iki teminių, kurios primena seifus ir yra rakinamos kodais. Fantazijai ribų nėra!

Papuoškite vaiko kambarį spalvinga, gyvūnėlių formos ar mėgstamo animacinio filmo herojais išmarginta taupykle, pamokykite, kad joje sukaupti pinigai padės priartėti svajonei ir stebėkite, kai vaikas, to pats nenutuokdamas, mokosi ir tobulėja.

Mokymasis neturėtų būti nuobodus. Geriausiai įsisąmoninamos pamokos yra tos, kurios nekalamos kaip privaloma medžiaga išmokti, o ateina per patirtį. O kuo jaunesniame amžiuje ta patirtis įgyjama, tuo lengviau įsisąmoninama ir tampa savaime suprantama. Todėl padėkite sau ir pasirūpinkite savo vaiko ateitimi – išmokykite jį taupyti ir vertinti pinigus. Tam prireiks mažos investicijos, kurią galite pateikti kaip dovaną – išrinkite ir įteikite smagią, spalvingą taupyklę. Ši taps ne tik pinigų saugykla, bet ir mėgstamu žaislu ar kambario puošmena.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *