Pavasaris – nuostabus metų laikas, padėkime jam pabusti!

Parašyta: 2014-03-13 | Kategorija: Naujienos, Seniūnijos |

IMG_1511

 

sita i puslapį_IMG_1489

 

IMG_1441

Gražu klausyti parskrendančių paukščių, atbundančios gamtos, bet… Tik pradėjus busti gamtai, pirmiesiems žolės kupsteliams kalantis iš žemės, negalime neatkreipti dėmesio į tai, ką kiekvienas eidamas ar važiuodamas pamatome šalikelėse. Akis bado vaizdas, kodėl?…
Pilnos pakelės „gėrybių“ ir svarbiausia tai, kad jos niekam nepriklauso. Guli ir „puošia“ mūsų gamtą spindėdamos įvairiausiomis spalvomis.
Jungtinės kaimų bendruomenės „Bražuoliečiai“ nariai, kartu su Jaunimo organizacija DARBAS šiuo „gėrybių spindesiu“ nesižavi ir nepraeina pro šalį. Nieko nelaukdami suorganizavome akciją „Viskas prasideda nuo mūsų pačių“. Sutelkę jėgas, apsiginklavę šiukšlių maišais ir nusprendę, kad jau nebegalime laukti akcijos „Darom“, kovo 9 d. vidudienį Bražuolės kaimo gyventojai, kartu su jaunimu išžygiavo sutvarkyti tai, ką atšilus orams palieka atvykęs pavakaroti jaunimas, o ir mes patys net nepagalvodami išmetame pro mašinos langą tai, ką paskui patiems tenka pakelti nuo žemės.
Turime nepamiršti, kad patys gyvename ten, kur aplinką puošia šiukšlės, bet ne kiekvienas savo  kieme nerūpestingai išmetame popierėlį nuo saldainio. Mūsų kaimas – mūsų kiemas, kuriam reikia priežiūros, o svarbiausia supratimo, kad šiukšlindami tik patys sau prisidarome darbo, kurį ne kas kitas, o būtent mes ir turime atlikti.
Stebina žmonių nesupratimas bei šiukšlių „laidojimas“ ir pasirodo, kad kapinių prieigos tam tinkamiausia vieta! Tai mus sukrėtė, atrodo šventa veita – kapinės, bet nieko švento, jei galime išmesti tai, kas jau nereikalinga – šiukšles, o už kelių metrų ramiai ilsisi kažkam brangus žmogus…
Baisu, nesuprantama ir šlykštu, kad be jokios sąžinės graužaties galima važiuojant mašina sustoti prie stotelės, iš jos ištraukti ir palikti šiukšlių pilnus maišus. Kaip pastebėjome ir stotelė nėra išeitis, tam pasirenkamos pakelės. Brangieji, stotelėse autobuso į mokyklas galbūt laukia būtent jūsų vaikai!!!
Nors pravažiuojančių mašinų keleiviai mus palydėjo keistais žvilgsniais, bet mes keliavome aplink visą kaimą iškeltom galvom, nes darome sau, darome tam, kad kvėpuotumėme grynesniu oru!
Ačiū visiems, kurie nepasididžiavo, nepagailėjo savo laiko ir šventadienį – sekmadienį padarė tikrai didelį darbą!

Virginija Vainauskaitė,
Jungtinės kaimų bendruomenės „Bražuoliečiai“pirmininkė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *