Pažink saugomas teritorijas

Parašyta: 2013-10-31 | Kategorija: Aukštadvaris, Naujienos |
IMGP9572

Ant Merkinės piliakalnio Aukštadvario regioninio parko komanda su mokytoja Alma Kazlauskiene

Viktorinoje varžėsi

Antras viktorinos etapas buvo organizuojamas visuose Lietuvos etnografiniuose regionuose. Dzūkijos regiono viktorina įvyko Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijoje, Merkinėje. Čia tarpusavyje varžėsi penkios komandos iš Veisiejų, Metelių, Dieveniškių istorinio, Aukštadvario regioninių parkų, Dzūkijos nacionalionio ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato. Komandas sudarė po penkis 6-8 klasių moksleivius, kurie pristatė parengtus namų darbus – pristatymus apie savo atstovaujamą saugomą teritoriją. Tuo metu kitos komandos turėjo atspėti pristatomos teritorijos pavadinimą. Už teisingus atsakymus buvo skaičiuojami balai. Pagrindinėje viktorinos dalyje komandos turėjo atsakyti į dešimt užduotų klausimų iš minėtų saugomų teritorijų ir Žuvinto biosferos rezervato.

Mūsų komanda

Aukštadvario regioninio parko komandą sudarė 7-8 klasių moksleiviai iš Aukštadvario, Onuškio vidurinių, Bijūnų pagrindinės mokyklų: Eglė Verseckaitė, Lukas Užkurnys, Kamilė Junevičiūtė, Gabija Kondratavičiūtė ir Monika Baškevičiūtė. Moksleiviams viktorinai ruoštis padėjo mokytojos: Alma Kazlauskienė, Alma Žukauskienė ir Irena Beržinskienė.

Vertinimo komisija

Vertinimo komisija buvo griežta, bet teisinga. Jai pirmininkavo Žuvinto biosferos rezervato direktorius Arūnas Pranaitis. Jam gelbėjo Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos viešųjų ryšių vyriausioji specialistė Onutė Drobelienė ir Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato darbuotojai: gamtos skyriaus vedėjas Mindaugas Lapelė ir lankytojų centro vedėja Lina Černiauskienė.

IMGP9518

Mes pasirengę laimėti

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato gamtos skyriaus vedėjas Mindaugas Lapelė viktorinos moksleiviams bei atlydėjusiems mokytojams, parkų darbuotojams pristatė lankytojų centre veikiančią ekspoziciją. Vyriausioji specialistė informacijai Laima Saviščevienė pravedė ekskursiją po Merkinės miestelį. Akmeniniu grindiniu eidami aplankėme Merkinės piliakalnį, Bažnyčios šventorių ir aikštę, kurioje pastatyta virš 200 kryžių žuvusiems partizanams atminti.

Viktorinos rezultatai ir apdovanojimai

Komisijai suvedus galutinius rezultatus paaiškėjo, kad mūsų komanda užėmė garbingą antrąją vietą. Trečioji vieta atiteko Veisėjų, ketvirtoji – Dieveniškių istorinio regioninių parkų, penktoji Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato komandoms. Pirmąją vietą užėmusi Metelių regioninio parko komanda pateko į trečiąjį turą, kur varžysis pačios stipriausios komandos – nugalėtojos iš visų Lietuvos etnografinių regionų.

Nežiūrint į vietų suskirstymus, komisija pasveikino visus dalyvius, pasidžiaugė, kad šios viktorinos dėka plečiamas moksleivių akiratis apie saugomas teritorijas ir apdovanojo visas komandas prizais – vertingais diskais ir knygomis.

Ema STANULIONIENĖ,

Vyr. rekreacijos vadybininkė

Autorės nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *