Pilkieji virtuvės kardinolai – mentelės ir atidarytuvai

Parašyta: 2021-10-26 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Mentelės ir atidarytuvai – smulkūs virtuvės įrankiai, kuriems dažniausiai teikiama ne itin daug dėmesio. O be reikalo. Mentelės ir atidarytuvai yra skirti tam, kad palengvintų mūsų buitį ir tam tikrais atvejais, apsaugotų mus nuo buitinių traumų.

Tą tikrai galėtų patvirtinti žmogus, bent kartą bandęs atidaryti stiklainį peiliu arba apversti mėsą keptuvėje šakute.

Kokiomis savybėmis turi pasižymėti gera mentelė?

Mentelės – smulkūs virtuvės įrankiai, apie kurių savybes retai susimąstome. Geros mentelės yra atsparios karščiui, kvapams ir kitiems su maisto gaminimu susijusiems veiksniams. Šie įrankiai atitinka visus saugos standartus ir juos naudodami žmogus jaučiasi komfortiškai. Mentelių būna įvairių dizainų, jos gaminamos iš skirtingų medžiagų. Prisiminkite, kad net ir geriausia mentelė gali sugadinti kitus jūsų indus, palikdama įbrėžimus, jeigu naudosite menteles, pagamintas iš medžiagų, kurios „nedraugauja“ su jūsų, pavyzdžiui, puodais ar keptuvėmis.

Iš kokių medžiagų gaminamos mentelės?

Nerūdijantis plienas – viena iš medžiagų, naudojamų mentelėms gaminti. Ši medžiaga yra naudojama aukštos kokybės gaminiams gaminti. Iš nerūdijančio plieno pagamintos mentelės yra patvarios, nesilanksto ir yra atsparios karščiui. Rinkdamiesi iš nerūdijančio plieno pagamintas menteles, prisiminkite, kad dėl savo tvirtumo kai kuriems indams jos netinka, nes gali juos subraižyti.

Kita medžiaga, iš kurios yra gaminamos mentelės – mediena. Medinės mentelės puikiai tinka jautresnių paviršių indams, nes medis, būdamas minkšta medžiaga, jų nepažeidžia. Medinių mentelių pranašumas yra tas, kad mentelės neįkaista, tačiau jos gali užsidegti: naudodamiesi medine mentele, niekada jos nepalikite ant įjungtos viryklės šalia atviros ugnies. Derėtų prisiminti ir tai, kad medinės mentelės sugeria kvapus bei yra sunkiau valomos.

Iš plastiko pagamintos mentelės yra gana populiarios. Plastikas nėra atsparus karščiui, todėl, kaip ir medines menteles, reikėtų saugoti nuo atviros ugnies ar labai įkaitusių paviršių. Plastikinės mentelės yra labai lengvos ir dažniausiai jų spalvų gama yra labai gausi.

Silikonas – dar viena medžiaga, puikiai tinkanti mentelių gamybai. Silikoninės mentelės yra lengvai plaunamos, jos nesugeria kvapų, nepraranda spalvos ir „draugauja“ su kitais indais.

Nailonas taip yra naudojamas mentelių gamybai. Iš jų pagamintos mentelės savo savybėmis primena menteles, pagamintas iš silikono. Jos yra pigesnės, gana patvarios, tačiau reikalauja daugiau priežiūros.

Kuo skiriasi konditerinė mentelė nuo gaminimo mentelės?

Konditerinė ir gaminimo mentelė yra dvi atskiros mentelės. Konditerinė mentelė yra skirta tolygiai paskirstyti pertepimą arba glaistą. Jos dažniausiai būna vienodo pločio ir ilgesnės už kitas menteles. Gaminimo mentelės būna lenktos. Šios mentelės yra puikus įrankis, skirtas apversti kepamam maistui.

Kaip išsirinkti tinkamą mentelę savo namams?

Svarbiausiais kriterijus, renkantis mentelę, yra tinkamumas jūsų turimiems puodams ir keptuvėms. Naudodamiesi mentele, kuri netinka jūsų puodams ar keptuvėms, jūs rizikuojate juos sugadinti (subraižyti).

Iš ko gaminami įvairių paskirčių atidarytuvai?

Atidarytuvai yra naudojami vyno, alaus, kitų butelių, skardinių, stiklainių, universalių dangtelių ir t. t. atidarymui. Įvairių paskirčių atidarytuvai dažniausiai yra gaminami iš metalo. Metaliniai atidarytuvai gali būti blizgūs arba matiniai. Metaliniai atidarytuvai dažnai puošiami medinėmis detalėmis.

PR

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *