Pirmas kandidatas į merus – Kęstutis Vilkauskas. O kas kiti?

Parašyta: 2018-03-09 | Kategorija: Naujienos, Trakai |

2019-ieji – rinkimų metai Lietuvoje. Rinkimų maratoną pradės vasario–kovo mėn. numatyti savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Po to gegužę rinksime Lietuvos Respublikos Prezidentą, gegužės–birželio mėn. – atstovus į Europos Parlamentą. Trakų rajono politinis gyvenimas jau po truputį aktyvėja, politikai dėlioja planus, kuria strategijas, kaip pelnyti rinkėjų palankumą. Kol viešojoje erdvėje spėliojama, kas kels savo kandidatūrą Prezidento rinkimuose, „Trakų žemė“ nutarė pasidomėti, kas mūsų rajonui norės vadovauti ketverius metus.

Kęstutis Vilkauskas

Oficialiomis patvirtintomis žiniomis pirmieji savo kandidatą dalyvauti mero rinkimuose patvirtino LSDP Trakų skyrius – tai dabartinis Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas. O štai buvęs Trakų rajono savivaldybės meras Vytautas Zalieckas (2013 m. sausis–2014 m. rugpjūtis), dabar – Trakų rajono savivaldybės tarybos narys, š. m. sausį palikęs socialdemokratus ir nusprendęs veikti taryboje kaip nepartinis narys, kol kas neatskleidė, ar mėgins jungtis prie kokios nors partijos, kad ji iškeltų jį kandidatu į merus.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos Trakų skyriaus pirmininkas Gediminas Romaška sakė, kad kol kas yra trys galimi, tačiau skyriaus nepatvirtinti pretendentai, kurie norėtų vadovauti rajonui. Š. m. balandžio 13–15 d. visoje Respublikoje vyks visuotiniai ataskaitiniai susirinkimai ir kiekvienas skyrius išrinks savo kandidatą, kuris varžysis savivaldybių merų ir tarybos rinkimuose.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ Trakų skyriaus pirmininkė Audronė Virganavičiūtė, 2015 m. kandidatavusi į rajono mero kėdę, teigė, kad kovo pabaigoje vyks susirinkimas dėl tam tikrų pertvarkų partijos viduje ir galbūt balandį paaiškės, ką Trakų skyrius norėtų matyti mero poste.

Panaši situacija yra ir Darbo partijoje. Kaip „Trakų žemei“ sakė Darbo partijos Trakų skyriaus pirmininkė Gelena Drungilienė, partija kol kas turi tik laikinąjį pirmininką, balandžio mėnesį bus renkamas partijos nuolatinis pirmininkas, o tada bus galima galvoti apie artėjančius rinkimus.

Apie savo politinius planus nedaugžodžiavo ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Trakų skyriaus pirmininkas Vladyslav Kravčun, sakęs, kad dar yra užtektinai laiko nuspręsti, kas norėtų kandidatuoti.

Jam antrino ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos Trakų skyriaus pirmininkė bei Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Marija Puč, 2015-aisiais irgi mėginusi tapti rajono vadove.

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Trakų skyriaus pirmininko pavaduotojas Vydūnas Sadauskas teigė, kad jų skyrius kol kas irgi neturi savo kandidato rinkimuose – dar yra laiko.

Daug kam kyla klausimas, ar dabartinė Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė sieks antrą kartą būti išrinkta rajono vadove. Pagal š. m. naujienų portalo „Alfa“ atliktą apklausą (Metų mero rinkimai: kas taps Lietuvos favoritu?) dabartinės rajono vadovės darbą daugiau kaip pusė balsavusiųjų vertina teigiamai. Kaip tikino LR liberalų sąjūdžio Trakų skyriaus pirmininkė Nijolė Lisevičienė, balandžio 6 d. Trakų rajone numatomas visuotinis partijos susirinkimas ir bus oficialiai patvirtintas kandidatas siekti mero kėdės. Iš jos kalbos buvo galima suprasti, kad kol kas vienintelė pretendentė yra dabartinė merė Edita Rudelienė.

Galima sakyti, kad socialdemokratai davė startą rinkimų maratonui. Apie visa tai redakcija „Trakų žemė“ stengsis informuoti savo skaitytojus. Taip pat laukiame skaitytojų pastabų apie būsimuosius kandidatus į rajono mero postą ir tarybos narius, jų pažadus ir nuveiktus darbus.

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *