Pirmieji Lietuvoje svečiai iš Butano Karalystės lankėsi Trakuose

Parašyta: 2017-07-13 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Tarptautinis rinkimų tyrimų centras kartu su Lietuvos Respublikos ambasada Indijoje įgyvendina projektą, kuriuo Lietuvos pavyzdžiu siekiama stiprinti Butano institucijų administracinius gebėjimus bei skatinti demokratines reformas Butane. J. E. ambasadorius, Butano užsienio reikalų ministerijos dvišalių reikalų departamento generalinis direktorius p. Kesang Wangdi bei vyriausioji specialistė bendradarbiavimui su Lietuva p. Sonam C. Namgyel, vizito Lietuvoje metu, lankėsi Trakuose.

Delegacija iš Butano Karalystės lankėsi ir Trakuose

Vizito tikslas – maksimaliai supažindinti su Lietuvos patirtimi, įvykdytomis demokratinėmis reformomis, viešojo administravimo modeliu, pilietinės visuomenės veikimo principais, bei ieškoti galimybių ir identifikuoti tolesnes bendradarbiavimo sritis tarp Lietuvos Respublikos ir Butano Karalystės. Labiausiai aktuali turizmo sritis.

Po Trakų rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausiosios specialistės Evelinos Šuscickytės pranešimo, kuriame pristatyta Trakų rajono turizmo situacija, iššūkiai bei Trakų krašto išskirtinumas, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius diskutavo su svečiais iš Butano dėl tvarios plėtros istoriniuose miestuose bei laimingo miesto koncepcijos.

Butano Karalystė (Butanas) – valstybė Pietų Azijoje, Himalajuose, kuri ribojasi su Indija ir Kinija. Svečias diskusijoje akcentavo, kad Butane bet tokią modernizaciją bandoma suderinti su senovės kultūra ir tradicijomis, taikant bendrosios nacionalinės laimės (BNL) filosofiją. Butanas vertinamas kaip laimingiausia šalis Azijoje ir aštunta laimingiausia pasaulyje.

Šalyje išvengta gamtos niokojimo, miškų kirtimo. Vyriausybė imasi veiksmingų priemonių kultūros, tapatumo ir aplinkos išsaugojimui, o turimo rinkodaros priemonėmis per du metus turistų skaičius nuo 7 000 išaugo iki 100 000 per metus. Mažai valstybei, tai reikšmingi skaičiai.

Vakarienės metu pradėtos svarstyti Trakų „subroliavimo“ su Butano senąja sostine Punakha, galimybės.

Dominyka SEMIONOVĖ,

Trakų rajono savivaldybės mero patarėja

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *