Pirmoji Komunija Aukštadvario vaikams

Parašyta: 2014-05-23 | Kategorija: Aukštadvaris, Naujienos, Seniūnijos |
Po Pirmosios Komunijos

Po Pirmosios Komunijos

Saulėtą sekmadienį prie Aukštadvario Kristaus Atsimainymo bažnyčios būriavosi gausybė vaikų, jų tėvų ir kitų aukštadvariečių. Vaikai ruošėsi Pirmosios Komunijos šventei. Juos sutiko Aukštadvario bažnyčios klebonas monsinjoras Vytautas Kazys Sudavičius. Kai vaikai su tėvais įžengė į bažnyčią, buvo aukojamos šv. Mišios, o jų metu dvidešimt vienas vaikas priėmė Pirmąją Komuniją.
Pamokslo metu kunigas monsinjoras V. K. Sudavičius Pirmąją Komuniją, pavadino didele ir džiugia švente, o kartu ir liūdna, nes ne pirmi metai, kai po Pirmosios Komunijos mažai vaikų lankosi bažnyčioje.
Tarp sekmadienį Pirmąją Komuniją priėmusių vaikų, buvo ir trys sesutės, anksčiau su motina gyvenusios Elektrėnuose. Kai jų motina susirgo ir po tris kartus kviestos ir atvykusios greitosios pagalbos, nesulaukusi tinkamo gydymo namuose  mirė, našlaitės priglaudė ir rūpestingai augina seneliai, Gubiškių kaimo gyventojai Vanda ir Vytautas Morkūnai.
Kai puošniomis suknutėmis pasipuošusios našlaitės priėmė Pirmąją Komuniją, jų likimą žinantys jautresni aukštadvariečiai nesulaikė ašarų.
Tris mažametes dukrytes auginusios moters, tragiškai pasibaigusi gyvenimo istorija pamiršta ir kaltų tarsi nėra, bet kažkam širdį turėtų  slėgti neišnykstantis kaltės jausmas.

Kęstutis Petkūnas,
Autoriaus nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *