Pirmyn į Šiaurę, oi, į ateitį!

Parašyta: 2016-11-28 | Kategorija: Naujienos, Rūdiškės |

IMG_20161118_093658

Lapkričio 14-18 dienomis Lietuvoje tradiciškai vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Šiais metais jau dvidešimtoji. Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja – skatinti skaityti balsu, puoselėti šiaurietiškas pasakojimo tradicijas, domėtis šiaurietiška literatūra. Kiekvienais metais Šiaurės šalių bibliotekų savaitė kitokia – jos sumanymą žymi vis nauja tema. 2016 metų tema – „Ateitis“.

Šiaurietiškais kvapais ir prieskoniais pakvipusi savaitė Trakų r. Rūdiškių gimnazijoje pradėta rytiniu pirmadienio skaitymu. Dideli ir maži knygos mylėtojai susėdo klausytis istorijų, tuo pačiu metu skaitomų Šiaurės šalyse, Lietuvoje ir kitur Europoje.

Pradinukai kartu su mokytojomis gilinosi į Stian Hole knygos ,,Garmano vasara“ ištraukas. 1b klasės mokiniams šios knygos ištraukas skaitė IIb klasės mokinės Evelina Kozlovskaja, Žaneta Karpič, Erika Zalieckaitė ir Indrė Ugianskaitė. Mažieji ne tik skaitė, klausėsi, bet ir spalvino paveikslėlius, piešė iliustracijas.

Penktokai ir septintokai per lietuvių kalbos pamokas skaitė Deboros Hansen Kleist knygos ,,Naftos stebuklas“ ištraukas. 5a ir 7a klasės mokiniai rašė ,,Laišką į ateitį!“, išsakydami savo lūkesčius, svajones ir viltis. ,,Tikiuosi, mano ateitis man bus gera, o aš būsiu doras milijonierius“, – samprotavo vienas septintokų.

Lietuvių kalbos mokytoja Z. Bartkevičienė su 7a klasės mokiniais vedė atvirą pamoką – renginį, skirtą Vytauto Mačernio 95-osioms gimimo metinėms paminėti. Mokiniai dalijosi žiniomis apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą, kūrėjo poezijos likimą. Paaiškėjo, kad V. Mačernis – vienas labiausiai klausiančių poetų – tie klausimai atsispindi sonetuose, kuriuos mokiniai skaitė ir deklamavo atmintinai. Skaitydami, klausydami, dalydamiesi savo įžvalgomis, įsivertindami savo žinias, mokiniai turėjo galimybę prisiliesti prie sudėtingų filosofinių klausimų ir kartu su poetu klausti: ,,Kodėl kas nors yra? Kodėl aš pats esu / Didžiausia paslaptis visatos slėpinių?

Geografijos mokytoja V. Bakšienė ketvirtų klasių  mokinius pakvietė į popietę ,,Vandens skonis ir klimato kaita“. Mokiniai žiūrėjo filmukus apie ledynus, ežerus, vingiuotas upes, aiškinosi, kokią įtaką atšilimas turį pasauliui, kalbėjosi apie geriamojo vandens problemą, diskutavo apie globalines problemas ir ieškojo jų sprendimo būdų.

Kūno kultūros mokytoja Dž. Slavinskienė 5-12 klasių mokinėms suorganizavo šiaurietiško ėjimo pamokas. Mokinės sužinojo, kam skirtos lazdos, kokia jų funkcija ir kodėl šiaurietiškas ėjimas tapo toks madingas. Judėti galima ir be lazdų, todėl šokių mokytoja V. Klimaikienė ir IIIab klasių merginos pradinukus kvietė šokti ritmingus šokius ,,Šok ir nesustok“ pagal šiaurietišką muziką. Fizinis aktyvumas ir ritmingi garsai drebino visą mokyklą.

Per pertraukas buvo skelbiama animacinių filmukų, sukurtų pagal geriausias Šiaurės šalių knygas, peržiūra, o visą savaitę bibliotekoje veikė paroda ,,Šiaurės šalių knygų lobynas“. Visgi iš tiesų dalykas perprantamas tuomet, kai juntamas visais jutimo organais. Tad pamatyta, sužinota, pajudėta ir galiausiai – paragauta. Taip, iš tiesų – Šiaurės šalių savaitės renginius vainikavo saldieji ,,Ateities virtuvės“ kepiniai, kuriais gimnazijos bendruomenę vaišino tikros ,,sausainių fėjos“ – IIb klasės mokinės, vadovaujamos mokytojos E.Vilčevskajos.

Ačiū už bendradarbiavimą ir nuoširdžią pagalbą vykdant šį projektą.

Trakų r. Rūdiškių gimnazijos bibliotekos vedėja G.Stanievič

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *