Plėvelės, kurios apsaugo nuo piktžolių

Parašyta: 2022-04-25 | Kategorija: Skelbimai, Trakai |

Artėjant sėjimo sezonui, pradedama po truputį ruoštis reikalingomis priemonėmis ir medžiagomis. Rūpinimasis derliumi nėra paprastas veiksmas, nes neužtenka tik pasėti ir palaistyti, bet reikia pasirūpinti ir tuo, kad derliaus nepultų įvairūs parazitai, vabzdžiai ir piktžolės.

Nuo to gali apsaugoti specialios plėvelės, kurios padės išsaugoti tvarkingą derlių.

Pagal kokias savybes pasirinkti kokybišką plėvelę?

Tam, kad daržo plėvelės galėtų tinkamai atlikti savo funkciją, labai svarbu, kad ji pasižymėtų šiomis pagrindinėmis savybėmis:

  • pralaidumas vandeniui
  • pralaidumas orui
  • atsparumas piktžolėms
  • pasižymėtų ilgaamžiškumu

Agroplėvelė kaina gali lemti jos kokybiškumą ir tvarumą, tačiau vis dėlto pirmiausiai reikėtų atsižvelgti, ar ji turi visas šias minėtas atsparumo savybes. Dažniausiai orientuojamasi į tai, kad būtų parašyta – atsparumas piktžolėms, tačiau nuo šių „parazitų“ gali apsaugoti net ir kilimas, ar kartonas. Tačiau su plėvele yra dengiama visa augalo augimo zona, todėl ji turi užtikrinti visas augalui reikalingas savybes.

Tekstilinė plėvelė nuo piktžolių

Tekstilinė plėvelė yra geriausias sprendimas, kuris pasiteisina kovojant su piktžolėmis. Nors ir yra daugybė plėvelių, kurios kovoja su piktžolėmis, tačiau jos būna nepralaidžios vandeniui arba orui, todėl tai nėra itin geras variantas. Specialios tekstilinės plėvelės būna išaustos iš tam tikrų raštų, kurie neleidžia prasiskverbti jokiais piktžolei, tačiau ji yra palaidi orui ir vandeniui, todėl augalui yra puiki terpė skleisti savo vaisius. Tiesa, tokios tekstilinės plėvelės yra šiek tiek brangesnės už kitas, tačiau jų kokybė verta šios atitinkamos kainos.

Austa languota plėvelė

Juoda plėvelė yra išausta naudojant statmenas juostas, kurios padeda apsaugoti derlių nuo nepageidaujamų piktžolių. Deja, kartais patraukli kaina gali lemti ne viską – juostelės, iš kurių yra išausta ši plėvele, yra gana plati, todėl jos pralaidumas vandeniui nėra labai geras. Įsivaizduokite situaciją, jog turite augalą ir norite jį „apgauti“, kad jis jaustųsi lyg augtų gamtoje ir būtų laistomas tik lietaus vandens. Jeigu lietaus vanduo yra užlaikomas, viršutinėje šaknų dalyje dažniausiai prasideda puvimo procesas, o apatinės šaknys beveik negauna vandens. Jeigu po šio tipo plėvele esate įrengę laistymo sistemą, tuomet gali būti viskas gerai ir derlius žaliuos, tačiau, jeigu jos nėra, tuomet išlieka rizika, kad šaknys gaus labai mažai drėgmės.
Svarbu pabrėžti ir tai, kad tarpai, kurie yra iš austų juostų – gana paslankūs, todėl plėvelės kraštai gali lengvai iširti, o tuomet bus barjeras atsirasti piktžolėms.

Polietileninė plėvelė

Seną polietileninę plėvelę galite rasti net ir savo sandėliuke, tačiau geriau jos nenaudoti, nes tai nėra geras kovotojas prieš piktžoles. Polietileninė plėvelė nėra pralaidi nei drėgmei, nei orui. Be to, jeigu pasodinsite augalus ir šia plėvele juos apjuosite, tuomet po lietaus išplauks viskas, kas yra virš jos, o šaknys liks kentėti visą sausrą. Dar blogiau yra tai, kad laikui bėgant, polietileninė plėvelė turi savybę sudūlėti. Nors ir tokiu atveju atsiranda galimybę būti pralaidžiai orui ir drėgmei, tačiau tai ir atveria duris piktžolių atsiradimui.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite