Po 1,5 metų pertraukos golbolo komandos susirenka Trakuose – ruošiasi Tokijo paralimpinėms žaidynėms

Parašyta: 2021-05-18 | Kategorija: Naujienos, Sportas |

Gegužės 20–23 dienomis golbolo (aklųjų riedulio) komandos Trakuose pasilygins savo jėgas ir išbandys naujas taktikas prieš Tokijo paralimpines žaidynes ir artėjančius regioninius čempionatus.

 

Į Tarptautinį Trakų golbolo turnyrą susirinks 102 dalyviai – golbolo komandos iš Belgijos, Izraelio, Ispanijos, JAV, Lenkijos, Rusijos ir Lietuvos. Tai yra vienas svarbiausių tarptautinių renginių ruošiantis Tokijo žaidynėms, kuriose Lietuvos vyrų rinktinė gins paralimpinių čempionų vardą.

„Dauguma komandų neturėjo tarptautinių varžybų beveik pusantrų metų ir išreiškia savo džiaugsmą pagaliau turėsiančios galimybę susitikti su varžovais Trakuose. Šį turnyrą rengiame jau penktus metus ir pastebime, kad per tiek laiko turnyras jau susikūrė tradicijas ir tarptautinį vardą – sulaukiame ir naujų komandų, o anksčiau čia viešėjusios rinktinės į Trakus sugrįžta dėl aukšto lygio golbolo rungtynių, gero organizavimo ir neregiams sportininkams patogios infrastruktūros. Ir, žinoma, dėl savo gamta ypatingų Trakų, kur tarp rungtynių komandos atgauna jėgas vandens apsuptyje“, – sako Tarptautinio Trakų golbolo turnyro organizatorius, Lietuvos golbolo teisėjų asociacijos prezidentas Rimantas Venckutonis.

Dabartinius paralimpinius čempionus Lietuvos vyrų golbolo rinktinę Trakų turnyre atstovaus 7 žaidėjai:  Nerijus Montvydas, Marius Zibolis, Artūras Jonikaitis, Normantas Prušinskas, Justas Pažarauskas, Mantas Brazauskis ir Genrik Pavliukianec, vadovaujami trenerio Valdo Gecevičiaus.

Lietuviai žais 4 pogrupio rungtynes: gegužės 21 d. 15 val. su Belgijos komanda, 18 val. su JAV 2 komanda, gegužės 22 d. 10 val. su JAV 1 komanda, 15 val. su Lenkijos rinktine, 17–21 val. vyks vyrų ir moterų pusfinaliai, o gegužės 23 d. 8–12 val. – finalai.

Žymiai sunkesnėmis sąlygomis šiemet organizuojamą turnyrą parėmė Trakų rajono savivaldybė, kraujo tyrimų tinklas „Antėja laboratorija“, prekybos tinklas „Maxima“, „Eurovaistinė“, Lietuvos paralimpinis komitetas, visokeriopą pagalbą suteikė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei kitos institucijos.

Nuo pat nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje kultivuojamas golbolas yra vienintelė paralimpinė komandinė aklųjų ir silpnaregių sporto šaka, sukurta specialiai žmonėms su regėjimo negalia, o ne pritaikyta iš sveikųjų sporto.

Daugiau informacijos: Tarptautinio Trakų turnyro direktorė Vilma Venckutonytė, +370 682 55507, trakaigoalball@gmail.com.

 

Tarptautinio Trakų golbolo turnyro organizatorių informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *