Poetės namai jazminų akimis

Parašyta: 2019-01-11 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Trakai |

„Namai jazminų akimis“ – tai antroji poetės Rūtos Suchodolskytės poezijos rinktinė.

Rūta Suchodolskytė-Neniškienė su sūneliu Konstantinu Trakų bazilikoje 2019 m. sausio 6 d.
                                                                                                                                 Juozo Vercinkevičiaus nuotr.

Rūta Suchodolskytė-Neniškienė gimė vaizdingame, ežerais apsuptame Trakų rajone, Jogėliškių kaime. Baigė Trakų Vytauto Didžiojo mokyklą, Lietuvos edukologijos universitete studijavo anglų kalbą. Vėliau gyvenimas taip susiklostė, kad mergina tęsė mokslus Norvegijos Bergeno universitete, kur studijavo literatūros teoriją ir norvegų kalbą bei Šiaurės Airijos Ulsterio universitete – kūrybinį rašymą ir airių literatūrą. Rūta dirbo žurnalistinį darbą žurnaluose „Veidas“, „Kelionės ir pramogos“, tinklaraštyje www.bernardinai.lt, iki šiol

„Namai jazminų akimis“ – tai antroji poetės Rūtos Suchodolskytės poezijos rinktinė.

bendradarbiauja su Trakų rajono laikraščiu „Trakų žemė“ ir nacionaliniu Lietuvos istorijos laikraščiu „Voruta“. 2010 m. jos poezija publikuota Trakų literatų almanache „Trakuvos literatų kūryba“. Ji yra Trakų krašto literatų brolijos „Aukuras“ narė.
2013 m. pasirodė pirmoji jos poezijos rinktinė „Susitarimas kvėpuoti kartu“, kuri padalyta į dvi dalis: lietuviškąją kūrybą ir analogiškai angliškai parašytus tekstus. Poetė, sukūrusi 60 eilėraščių, jose gvildena žmogiškuosius jausmus.
Po penkerių metų pertraukos, 2018-aisiais Rūta Suchodolskytė pristatė jau antrąją savo poezijos rinktinę „Namai jazminų akimis“, kurioje sudėta per penkis dešimtis eilėraščių. Šioje knygoje, kaip sako pati autorė, kūrybinis dvelksmas su kvapniais jazmino žiedlapiais veriasi per šeimos, istorijos, sak­ralumo, sapnų patirtis, įsisuka į kasdienybės virpesius. Šviesą atspindi miniatiūriniai saulės kūriniai – soleografijos, pavymui pabyra vaikystės sodybos vaizdai, metus sudėlioję trieilių dėžutėse. Eilėraščiuose ir nuotraukose išryškėja gimtojo Trakų miestelio, naujųjų namų – Pilaitės, vydūniškos Mažosios Lietuvos ir giminiškos Aukštaitijos kontūrai.
Taip pat kai kurie eilėraščiai yra skirti poetės patiems artimiausiems žmonėms. Taip knygoje atsirado eilės sūnui Konstantinui, vyrui Viliui Neniškiui, broliui Raimondui, tetai, lietuvių kalbos mokytojai Marijai Draugelienei ir kt.

„Namai jazminų akimis“ – šilta, jauki knyga 2018 m. balandžio 18 d. buvo pristatyta Lietuvos rašytojų sąjungoje, Vilniuje. Prieš tai vasario 23 d. poetė bendravo su skaitytojais knygą išleidusios leidyklos „Homo liber“ stende Vilniaus knygų mugėje. Šiuo metu poezijos rinkinį galima įsigyti internetiniame knygyne www.knygos.lt. Tikimės, kad artimiausiu metu savo kūrybą Rūta Suchodolskytė pristatys ir Trakų viešojoje bibliotekoje, jai autorė planuoja padovanoti ir keletą leidinio egzempliorių.

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *