Policija įspėja: telefonu skambinantys sukčiai prisistato banko darbuotojais

Parašyta: 2021-11-09 | Kategorija: Naujienos, Policija, Trakai |

Policija vis dar sulaukia pranešimų apie suaktyvėjusius finansinius sukčius, kurie apsimeta SEB ir Swedbank bankų darbuotojais ir bando išvilioti prisijungimo prie interneto banko ar mokėjimo kortelių duomenis.

Kasdien Vilniaus apskr. policija sulaukia 30-50 pranešimų apie bandymus išgauti finansinę informaciją, elektroninės bankininkystės duomenis arba išvilioti pinigus, taip pat pranešimų, kai žmonės, įtikėję sukčiais, netenka visų savo santaupų.

Policijos pareigūnai pastebėjo, kad dažniausiai tokie sukčiai bendrauja rusų kalba, nes skambina dažniausiai iš užsienio, todėl, pasiūlius kalbėti lietuviškai, pokalbį iškart nutraukia. Policija perspėja, jeigu bankas arba jo atstovas prašo jūsų atskleisti savo PIN kodą ar kitus slaptažodžius, reikalauja pervesti pinigų į kitas sąskaitas, arba klausinėja apie finansinės operacijas Jūsų sąskaitose, jokiu būdu to nedarykite. Atminkite, jūsų bankas niekada neprašys atlikti tokių veiksmų. Jei manote, kad galėjote atskleisti savo elektroninės bankininkystės duomenis sukčiui, nedelsdami kreipkitės į banką ir visuomet praneškite policijai apie galimus sukčiavimo atvejus, net jei ir netapote sukčių auka.

Policijos informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *